Podziemie hazardowe na terenie Chełmskiego Parku Wodnego

Czy na terenie Chełmskiego Parku Wodnego organizowane były nielegalne rozgrywki hazardowe? Urząd miasta i prezes aquaparku nabrali wody w usta po tym, jak kilkunastu zamaskowanych funkcjonariuszy weszło wieczorem do obiektu pełnego ludzi. Jak ustaliliśmy, dziewięć osób zostało zatrzymanych na gorącym uczynku.

Były zatrzymania na gorącym uczynku

Czy na terenie Chełmskiego Parku Wodnego organizowane były nielegalne rozgrywki hazardowe? Urząd miasta i prezes aquaparku nabrali wody w usta po tym, jak kilkunastu zamaskowanych funkcjonariuszy weszło wieczorem do obiektu pełnego ludzi. Jak ustaliliśmy, dziewięć osób zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. We wtorek późnym wieczorem (10 maja) grupa co najmniej kilkunastu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej wkroczyła do lokalu gastronomicznego na terenie Chełmskiego Parku Wodnego.

„Funkcjonariusze byli zamaskowani i uzbrojeni. Zaczęli przeszukiwać lokal, stukać w ścianę przy kasie i wchodzić po drabinie pod sufit nad kasą. Nikt nie wiedział, co się dzieje. Trochę gości było w lokalu, ale nikt nie kazał nam wyjść. Dość długo przesłuchiwali pracowników i przeszukiwali salę bilardową. Na koniec przyjechała policja” – opowiada świadek zajścia.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie potwierdza, że tego wieczoru miała miejsce zorganizowana akcja na terenie Chełma. W jednym z lokali ujawniono nielegalny turniej pokera. Funkcjonariusze zatrzymali przy profesjonalnym stole do gry dziewięć osób – ośmiu graczy i jednego rozdającego karty. Policja, jak ustaliliśmy, wzywana była do zbadania stanu trzeźwości zatrzymanych.

Na razie nie wiadomo jak długo funkcjonariusze KAS pracowali nad sprawą, jakie są dotychczasowe ustalenia, kto był organizatorem rozgrywek, kim są zatrzymani oraz co dokładnie zabezpieczono w wyniku wtorkowych działań. Ministerstwo Finansów planuje w tym tygodniu zamieścić oficjalny komunikat na ten temat akcji.

Urząd Miasta odmawia komentarzy, odsyłając do prezesa aguaparku. Niestety, prezes Artur Juszczak stwierdził, że nie chce rozmawiać z „Nowym Tygodniem”, a na zadane drogą pisemną pytanie, czy wiedział o istnieniu w ChPW pomieszczenia, w którym rozgrywane są nielegalne gry, nie odpowiedział.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych gra w pokera może odbywać się jedynie w posiadającym koncesję kasynie gry i być organizowana wyłącznie w formie turnieju gry w pokera, na które organizator uzyskał zezwolenie Ministra Finansów.

Źródło: Nowy Tydzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.