Pojawili się potencjalni nabywcy europejskiej części biznesu William Hill

Willianm Hill

Dwie firmy: CVC i Apax są zainteresowane kupnem detalicznej działalności bukmachera w Europie.

Po przejęciu marki przez amerykańskiego giganta kasynowego Caesars Entertainment pojawiło się więcej potencjalnych oferentów dla europejskiego biznesu detalicznego potentata bukmacherskiego William Hill.

Caesars od razu zapowiedział, że po przejęciu za kwotę 2,9 miliarda funtów będzie chciał sprzedać 1400 europejskich punktów bukmacherskich 86-letniego brytyjskiego bukmachera.

Betfred i 888 zostały już wcześniej wymieniani jako potencjalni nabywcy. Teraz Sunday Telegraph poinformował, że firma CVC Capital Partners, byli właściciele Sky Betting & Gaming oraz Apax Partners, składają konkurencyjne oferty, które wyceniają europejski biznes detaliczny bukmachera na 1,5 miliarda funtów.

Mówi się również, że Apollo Global Management złożył ofertę na zakłady bukmacherskie i inne aktywa spoza USA po odrzuceniu pierwotnej oferty pełnego przejęcia na rzecz Caesars Entertainment.

William Hill ostrzegł, że nowe ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią Covid-19 w Wielkiej Brytanii mogą przynieść negatywne rezultaty finansowe w czwartym kwartale po niewielkiej poprawie w trzecim kwartale tego roku. Oszacowano, że nowa blokada, która na razie ma obowiązywać do 3 grudnia może obniżyć EBITDA o prawie 2 mln funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *