Poker – gra z klasą czy podejrzany hazard?

Poker
Bartosz 24/09/2014

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2014

W Polsce poker jest powszechnie, aczkolwiek tylko pobieżnie znany. Jest obecny w filmach, literaturze, a niekiedy nawet na koleżeńskich spotkaniach. Niestety jest też bardzo surowo traktowany przez polskie prawo, choć wcale na to nie zasługuje. Dlaczego w naszym kraju nie można grać nawet w gronie przyjaciół i co oznacza, że jest to gra umiejętności?

 

Jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku w Polsce obowiązywała ustawa o grach i zakładach wzajemnych z 1992 roku. Jednak w dobie szybko rozwijającego się Internetu stała się już mocno przestarzała. Trwały więc prace nad nowelizacją tej ustawy, ale zostały zachwiane potężnym kryzysem. W październiku 2009 wybuchła afera hazardowa. Okazało się bowiem, że niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej starali się działać na korzyść biznesmenów z branży automatów o niskich wygranych, a ze szkodą dla państwa. Zamieszanych w to było wiele prominentnych nazwisk partii rządzącej. Dlatego właśnie postarano się, by szybko zamazać złe wrażenie tworząc w ekspresowym tempie ustawę hazardową o bardzo rygorystycznym podejściu do wszelkich gier losowych.

Jak można było się spodziewać, ustawa ta nie jest doskonała. Zawiera pewne poważne wady. Prawdopodobnie największym poszkodowanym tej ustawy jest poker, który został potraktowany, jak każda inna gra hazardowa. Problem polega na tym, że ogromnie różni się ona od takiej ruletki, jednorękiego bandyty czy losowania Lotto. W wymienionych grach wszystko zależy od ślepego trafu, natomiast w pokerze zdecydowanie ważniejsze są umiejętności gracza.

Czytaj całość na: czasgentlemanow.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

terazpoker

05/10/2014

Może panowie w garniturach, którzy rządzą naszym pięknym krajem dalej są w przekonaniu, że w pokera gra się w ciemnych, zadymionych pomieszczeniach na pieniądze? i taki stereotyp mają o pokerze.
E-PLAY.PL