Poker na Ukrainie traktowany jako sport

Ukraina definiuje pokera jako sport. Prawodawcy zdecydowali, że poker nie jest grą losową, dlatego jest zwolniony z ustaw anty-hazardowych.

Ukraińscy prawodawcy wymienili pokera w Rejestrze uznanych sportów po tym, jak przedyskutowali o tym, czy jest to gra losowa, czy nie. Teraz gra zwiększyła swoje szanse na ponowne legalne rozgoszczenie w tym kraju.

Ministerstwo ds. Młodzieży i Sportu określiło tą działalność hazardową jako „sport poker”, który obecnie jest uprawnionym sportem. Choć wciąż nie jest jasne, czy w tym roku pojawią się nowe regulacje, to ponowne zdefiniowanie pokera jako sportu wydaje się ogromnym pierwszym krokiem w kierunku jego legalizacji.

Poker został zdefiniowany jako hazard w 2010 roku. Jak powiedział minister sprawiedliwości, po latach uznawania go za sport i uwzględnienia na oficjalnej liście narodowych sportów Ukrainy czas wreszcie skończyć ze złą interpretacją. Chociaż nie była to ta sama kategoria, co automaty do gry lub inne sposoby gry hazardowych, sprawiedliwość stwierdziła, że ​​jej cechy są podobne do kilku punktów zawartych w prawie anty-hazardowym.

Jednak wtedy kluby pokerowe zakwestionowały tę decyzję i przekazały do rozpatrzenia sprawę Sądowi Najwyższemu, który stanął po stronie klubów. Sąd stwierdził, że wydana decyzja dotyczy wyłącznie turniejów, ponieważ regularne gry w pokera wciąż były zakazane.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.