Polibuda popracuje dla loterii

Gry
Marek 23/04/2013

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2013

Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej podpisał list intencyjny z firmą GTECH Poland. Dzięki temu strony będą współpracować między innymi przy opracowywaniu najnowocześniejszych systemów informatycznych przygotowywanych dla loterii na całym świecie oraz wspólnie organizować przedsięwzięcia edukacyjne służące wymianie doświadczeń.

W ramach porozumienia Politechnika Warszawska wesprze GTECH Poland w kreowaniu nowych i ulepszaniu istniejących rozwiązań, zarówno w zakresie zarządzania projektami informatycznymi, jak i tworzenia systemów technologicznych dla loterii na całym świecie. Firma GTECH ze swojej strony umożliwi wykorzystanie swojej kadry i bazy materialnej do realizacji programu dydaktycznego Politechniki Warszawskiej. Pracownicy GTECH przeprowadzą także serię wykładów dla studentów oraz zapewnią opiekę nad przebiegiem praktyk dyplomowych oraz staży w swojej firmie.

Mam nadzieję, że podpisany list intencyjny to dopiero początek owocnej współpracy GTECH z Politechniką Warszawską. Od ponad 20 lat dostarczamy systemy informatyczne dla loterii na całym świecie. Jesteśmy świadomi, że wiele z naszych rozwiązań może być jednak udoskonalonych, a do tego ulepszenia niezbędne jest spojrzenie na nie z innej perspektywy – na przykład naukowej. Uczelnia ma wysoko wykwalifikowaną kadrę, a co za tym idzie studentów z ogromnym potencjałem. Jestem przekonany, że dzięki temu nasze produkty i usługi będą na jeszcze wyższym poziomie, a gracze na całym świecie będą mieli dostęp do coraz szerszego portfolio gier. Polscy studenci będą mogli mówić, że ludzie wygrywają miliony także dzięki ich wiedzy i pracy” – powiedział Jarosław Dąbrowski, Dyrektor ds. Technologii na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, GTECH Poland.

Współpraca nauki z przemysłem jest jednym z priorytetów Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013. Wpisuje się także w inicjatywę Polskiej Agencji Przedsiębiorczości „Skuteczne Otoczenie Innowacyjnego Biznesu” w ramach projektu „Rozwój zasobów ludzkich poprzez promowanie wiedzy, transfer i upowszechnianie innowacji” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podstawowym celem tych programów jest stymulowanie powstawania nowych innowacyjnych firm, współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami i uczelniami, jak również pomiędzy samymi przedsiębiorstwami, co przyczynia się do budowy gospodarki opartej na wiedzy.

Praktyczne stosowanie osiągnięć naukowych należy w naszym kraju do gorących tematów ostatnich lat. Liczę, że dzięki współpracy z GTECH możliwe staną się liczne wdrożenia rezultatów badań w praktycznie realizowanych projektach, jak i wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych zakończonych wdrożeniami. Dla naszych studentów, prace inżynierskie i magisterskie realizowane we współpracy z GTECH będą okazją do zdobycia doświadczenia w pracy w warunkach dużych, międzynarodowych projektów informatycznych” – powiedział dr inż. Andrzej Zalewski, adiunkt w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej.

źródło: ComPress

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

normy

23/04/2013

to już VLT- video loteria !!! Teraz zamiatają Polskich operatorów i Polskie Firmy . Czas na Amerykanów Polacy muszą wyjechać do pracy w Anglii . Tu nie ma miejsca dla naszych rodaków. Smutna ta prawda... . AoNW teraz Csanii, jutro reszta.

koko

24/04/2013

kiedy napiszecie cos o zatrzymaniach w calej polsce automatow csani z wczoraj????

BB

24/04/2013

Jak się czegoś dowiemy to napiszemy. Jeżeli ktoś coś wie, to bardzo proszę o maila.

gigi077

28/04/2013

smutne to ale prawdziwe polacy to sprzedane dusze:(((
E-PLAY.PL