Policja z Las Vegas ratuje 300 ptaków przygotowanych do walk kogutów

Ciekawostki
Iwo 02/02/2021

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2021

Policja w Las Vegas dokonała aresztowania w zeszły piątek, kiedy detektywi i funkcjonariusze Clark County Animal Control skonfiskowali ponad 300 kogutów przygotowanych do walk kogutów.

Tweet z Departamentu Policji Metropolitalnej w Las Vegas powiedział, że władze zatrzymały bezimienną osobę pod zarzutem narkotyków. Jednak władze stwierdziły, że osoba ta zostanie ostatecznie oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt. Zdarzenie miało miejsce w 4000 dzielnicy Judson Ave., położonej mniej więcej cztery mile na północny wschód od centrum miasta.

Policja powiedziała KTNV-TV, że wielu ptakom, które tam znaleźli, usunięto ostrogi z tylnej części nóg. Zwykle ma to na celu przygotowanie ich do walki. Funkcjonariusze znaleźli również typy brzytew, które są zwykle przyczepiane do nóg ptaków do walki.

Walki kogutów są nielegalne we wszystkich 50 stanach. Na poziomie federalnym, według obecnych przepisów, zakup, transport lub szkolenie zwierzęcia do walki jest przestępstwem. Kupowanie, sprzedawanie lub transportowanie narzędzi, takich jak brzytwy do ptaków, jest również nielegalne. Jednak okrutny sport, w którym ptaki walczą na śmierć i życie, kwitnie w innych częściach świata, gdzie służy jako główna działalność hazardowa.

Kilka lat temu urzędnicy hrabstwa Clark obiecali rozprawić się z nielegalnymi pierścieniami w wiejskich częściach Las Vegas Valley.

Nieludzcy i nieuczciwi

W oświadczeniu dyrektor wykonawczy Animal Wellness Action Marty Irby podziękował urzędnikom za rzucenie światła na „przerażającą praktykę”. Irby dodał, że pozostaje to powszechnym problemem dobrostanu zwierząt, nie tylko w Nevadzie, ale w całym kraju. Irby powiedziała, że ​​walki kogutów pomagają rozprzestrzeniać choroby.

„Walki kogutów są nie tylko nieludzkie i nieuzasadnione, ale są również wylęgarnią kolejnej poważnej pandemii, takiej jak COVID-19. Wzywamy Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz władze stanowe i lokalne do podjęcia szybkich i ostrych działań przeciwko tym, którzy chcą utrwalić ten barbarzyński sport krwi”.

– powiedziała Irby.

W ciągu ostatniego roku Animal Wellness Action przeprowadziła badania w Kentucky i innych stanach, w których hodowcy zajmują się handlem ptakami na całym świecie.

Animal Wellness Action wzywa do wprowadzenia konkretnych przepisów

Prawie trzy lata temu Kongres przyjął ponadpartyjne ustawodawstwo, które rozszerzyło zakaz na wszystkie terytoria USA, w tym Puerto Rico. Walki kogutów były przez długi czas popularną atrakcją na wyspie. Ale kiedy dwa lata temu ustawodawca Puerto Rico uchwalił ustawę o zakładach sportowych, zaoferował darmowe licencje na zakłady sportowe na 10 lat dla legowisk, które zostały zamknięte na mocy prawa federalnego.

Teraz Irby i Animal Wellness Action wzywają Kongres do zrobienia więcej. Grupa poprosiła wybranych urzędników o przyjęcie ustawy o egzekwowaniu wobec zwierząt. Proponowane prawo stworzy jednostkę ds. Okrucieństwa wobec zwierząt w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Dwupartyjna grupa członków Izby złożyła projekt ustawy w sierpniu ubiegłego roku. Jednak ponieważ nowy Kongres objął w tym miesiącu urząd, zwolennicy muszą go przywrócić.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL