Policja zabezpieczyła automaty

Automaty
Bartosz 20/05/2014

Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2024

Sześć działających bez zezwolenia automatów do gier hazardowych zabezpieczyli gnieźnieńscy dzielnicowi i funkcjonariusze służby celnej. Urządzenia były użytkowane w jednym z barów i na stacji paliw w Gnieźnie.

Wczoraj po południu policjanci z Rewiru Dzielnicowych wspólnie z celnikami z Poznania skontrolowali jedną z gnieźnieńskich stacji paliw. Na miejscu ujawnili trzy włączone i gotowe do gry urządzenia. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny wskazały jednak na możliwość uzyskania wygranych pieniężnych i losowy charakter samych gier. Automaty działały nielegalnie, bez ważnego pozwolenia.

Następnie policjanci wraz z funkcjonariuszami służby celnej udali się do jednego z gnieźnieńskich barów, gdzie również znajdowały się trzy urządzenia służące do nielegalnych gier hazardowych. Urządzenia te również nie posiadały ważnego pozwolenia. Wewnątrz automatów znajdowało się prawie 2 500 złotych.

Wszystkie gry, jak i pieniądze zostały zabezpieczone w depozycie Urzędu Celnego.

W myśl obowiązującego prawa automaty do gier hazardowych dopuszczone są wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie, natomiast prowadzenie gier bez wymaganego prawem zezwolenia jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Gniezno

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL