Policja zaplombowała lokal w Świeciu marki „Bitcoin”

Automaty Kryptowaluty
Iwo 20/07/2021

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2023

Bitcoin – lokal w którym miało się inwestować i zarabiać na cyfrowej kryptowalucie okazało się być miejscem nielegalnego hazardu. Od pewnego czasu na drzwiach lokalu, w którym rzekomo można było zainwestować w kryptowaluty widnieją policyjne taśmy. Obiekt został zabezpieczony przez policję. Mieszkańcy podpytują nas dlaczego i co tam właściwie się działo?

W świeckiej komendzie policji dowiedzieliśmy się tylko, że to było działanie wojewódzkiej policji. Okazuje się, że zabezpieczenie lokalu ma związek ze wspólną akcją CBA i KAS prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Łącznie zatrzymano 37 podejrzanych, przeszukano kilkadziesiąt lokalizacji na terenie kraju, w tym lokal w Świeciu na ul. Kopernika, który działał pod szyldem „Bitcoin”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy, pochodzących z nielegalnych gier hazardowych, w kwocie przekraczającej 50 mln zł.

Dotychczas prowadzone czynności pozwoliły na zgromadzenie obszernego materiału dowodowego i zatrzymanie, w ostatnich dniach, 37 osób (z czego policjanci zatrzymali 18 osób) m.in. na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Wśród nich znaleźli się pełniący funkcje kierownicze w zorganizowanej grupie przestępczej. Przeszukano także kilkadziesiąt lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania i siedziby podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze.

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstwa określonego w kodeksie karnym skarbowym. Pięciu podejrzanych, na wniosek prokuratury, zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

W trakcie przeszukań zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumentację księgowo-finansową oraz ponad milion złotych w gotówce. Pod koniec czerwca policja dokonała pierwszej realizacji w tym śledztwie, ale przyznawała, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: nswiecie.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prok

28/07/2021

No nie we wszystkich tak jest . Napewno w większości . Ale nie można generalizować

nazwa

27/07/2021

to dlaczego kazda buda wpuszcza tylko swoich i jest monitoring na zewnątrz i dzwonek?

Prok

27/07/2021

Ale nie w każdej budzie jest automat hazardowy

nazwa

26/07/2021

powinni kazdy lokal plombować, a nie tylko bitcoiny. przecie nielegalnych bud jest tysiące
E-PLAY.PL