Policja zatrzymała poszukiwaną listem gończym byłą kasjerkę CBA

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2023

Katarzyna G., była kasjerka CBA została zatrzymana. Kobieta poszukiwana listem gończym, została złapana gdy samochodem wjechała na osiedle, gdzie mieszka – podaje „Rzeczpospolita”.

Była pracownica CBA zasłynęła z największego skandalu finansowego w służbach specjalnych. Za wynoszenie służbowych pieniędzy została skazana na sześć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności, a jej mąż hazardzista dostał osiem lat.

Kasjerka miała zgłosić się do więzienia i odsiedzieć wyrok. Ponieważ tego nie zrobiła, 29 marca wysłano za nią list gończy.

7 kwietnia, w Wielki Piątek – jak podaje „Rzeczpospolita” – Katarzyna G. została zatrzymana przez stołecznych policjantów w pobliżu miejsca zamieszkania.

Katarzyna G. i jej mąż Dariusz zostali skazani za przywłaszczenie 9,23 mln złotych z kasy CBA.

Pieniądze małżeństwo wydało na hazard. Obstawiając je, wygrali prawie 30 mln zł. Wygraną nie cieszyli się zbyt długo – małżeństwo tę potężną kwotę… przegrało – informował w listopadzie 2020 roku dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

Miała wynosić pieniądze w reklamówkach

Afera z pieniędzmi, które znikały z kasy CBA, wybuchła w grudniu 2019 roku. Okazało się wówczas, że brakuje gotówki na cele operacyjne. Pierwsze doniesienia medialne mówiły o tym, że kobieta po prostu wynosiła pieniądze w reklamówce.

Sprawa byłej „kasjerki CBA” miała konsekwencje również dla innych osób. Wyrok usłyszał Tomasz W., były pracownik jednej z firm bukmacherskich. Śledczy zarzucili mu, że przyjmował zakłady na duże sumy, ale nie sprawdzał pochodzenia pieniędzy. Zdaniem sądu mężczyzna jest winny zaniedbania, ponieważ istniały okoliczności wskazujące na podejrzenie prania pieniędzy przez męża kasjerki z CBA. „Katowicki sąd uznał W. za winnego, jednak warunkowo umorzył przeciwko niemu postępowanie, wyznaczając roczny okres próby, i orzekł 10 tys. nawiązki” – pisze dziennik, który poznał uzasadnienie wyroku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL