Policja zlikwidowała organizatorów gier hazardowych

Jak podaje służba prasowa Centralnego Biura Śledczego, policja wraz z Krajową Administracją Podatkową zatrzymała zorganizowaną grupę zajmującą się tworzeniem i utrzymaniem kilku podziemnych kasyn. Podczas przeszukania wszystkich lokali zarekwirowano również łącznie 350 automatów do gry, za każdy z nich właściciele będą musieli zapłacić grzywnę.

Młodszy inspektor Iwona Jurkiewicz poinformowała, że stróże prawa od dawna tropili grupę przestępczą, aby w końcu złapać ją na gorącym uczynku. Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa finansowe i organizację gier hazardowych na terenie województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Grupa przestępcza działała w latach 2015-2016, otwierając salony gier na terenie całego kraju. Łącznie uruchomiono 120 nielegalnych kasyn, z których każde przynosiło sprawcom dochody. Na chwilę obecną wszystkie zostały zamknięte, a zajęto około 350 automatów do gier na łączną kwotę 4,2 mln zł, a także 600 tys. zł w gotówce.

W biurze podawczym zarekwirowano także 180 tys. zł w gotówce, biżuterię o wartości 40 tys. zł, pistolet 9 mm, dwa rewolwery oraz karabinek pneumatyczny. W ramach akcji zatrzymano 14 osób, które w oczekiwaniu na proces przebywają w areszcie. Jak poinformował rzecznik miejscowej policji, zatrzymania były częścią śledztwa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie kilku grup przestępczych działających na terenie województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego. W listopadzie i grudniu 2021 roku doszło również do zatrzymań, podczas których do aresztu trafiło 7 członków grupy przestępczej.

Jak wykazało śledztwo, właściciele lokali kupowali zhakowane automaty hazardowe i ustawiali je z pomocą swoich podwładnych. Na liście płac mieli również osoby, które instalowały stoły do ruletki oraz zajmowały się księgowością i rozliczeniami.

W ciągu dwóch miesięcy pracy średni dochód przestępców wynosił 120 tysięcy złotych, a grupa przestępcza działała przez kilka lat. Policja nie poznała jeszcze rozmiarów szkód wyrządzonych przez ich działalność.

Sprawa nie jest jednak jeszcze zamknięta, a kilku podejrzanych wciąż pozostaje na wolności. Dlatego policja nie wyklucza, że w najbliższym czasie zostaną odkryte kolejne podziemne kasyna. Wielu ekspertów uważa, że policja walczy z wiatrakami. W miejsce starych nielegalnych kasyn, natychmiast otwiera się nowe. A w internecie nie da się walczyć z hazardem, bo zamiast zablokowanych stron są setki luster.

W dodatku sami Polacy szukają nielegalnych stron, bo dostają bonusy za rejestrację. W serwisie twinspin.pl można znaleźć dziesiątki takich prezentów dla nowych graczy. Widać więc wyraźnie, dlaczego walka z hazardem przebiega tak wolno. Niektórzy zwolennicy ostrzejszych środków uważają, że należy zwiększyć grzywny i poprosić o ekstradycję właścicieli zagranicznych kasyn. Jest jednak inna opinia: niektórzy eksperci uważają, że zmniejszenie podatków w branży sprawi, że legalny biznes stanie się bardziej atrakcyjny.

Źródło: crowdmedia.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.