Policjanci nie odpuszczają i zabezpieczają kolejne nielegalne automaty

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier w Kłomnicach. Po raz kolejny w tych samych dwóch salonach gier właściciel w miejsce uprzednio zabezpieczonych wstawił nowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny weszli do dwóch salonów gier w Kłomnicach i po raz kolejny ujawnili nielegalny biznes. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej 18 lutego zabezpieczyli 6 automatów. Przeprowadzony przez KAS eksperyment procesowy wykazał, że gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *