Policjanci zabezpieczyli kolejne automaty

Chorzowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli w mieście cztery automaty do nielegalnych gier losowych.

Co ciekawe, maszyny znajdowały się w lokalu, gdzie tak naprawdę miała funkcjonować… drogeria! Funkcjonariusze z chorzowskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, otrzymali informację, że w drogerii przy ul. Wrocławskiej w Chorzowie mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

Wraz z przedstawicielami Krajowej Administracji Sądowej wkroczyli do akcji. Jak się okazało: informacje potwierdziły się. Choć na zewnątrz lokalu szyld wskazywał, że możemy tam kupić chociażby kosmetyki, to w środku były jedynie cztery automaty do gier.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, chorzowscy mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których odbywały się nielegalne gry hazardowe. – Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach – informują policjanci.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Przypomnijmy, że za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez odpowiedniego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *