Policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych

automaty do gier

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier losowych. Właściciel maszyn nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed 12.00. Z polecenia dyżurnego świętochłowickiej komendy, do jednego z lokali na ulicy Łagiewnickiej pojechał patrol mundurowych. Według zgłoszenia miało się znajdować tam kilkanaście osób. Na miejscu policjanci nie zastali nikogo, oprócz pracownicy salonu gier. Wewnątrz zauważyli jednak włączone automaty. Na miejsce pilnie pojechali policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami śląskiej KAS.

Przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że znalezione cztery urządzenia udostępniane były do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, gdzie będą przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością punktu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *