Polka wygrała turniej w Newcastle

Drugi przystanek Geting Poker Series (GPS) 2013 dobiegł końca w weekend, po tym jak wyłoniono zwycięzce, a w przypadku tego eventu raczej zwyciężczynie Main Eventu z wpisowym £440.

W Genting Casino Newcastle zjawiło się dokładnie 400 graczy, dzięki czemu udało się utworzyć pulę nagród w wysokości £160,000, znacznie przekraczając pulę gwarantowaną która wynosiła £100,000.

Wśród 400 zawodników było wielu znanych graczy z Wielkiej Brytanii, takich ja duet Poker Encore Karl Mahrenholz i Amy Trodd, „The Baltic Blond” Daiva Barauskaite, Keith „The Camel” Hawkins, sponsorowani profesjonaliści Grosvenor Poker Jeff Kimber, Ashraf „Wadey” Waheed, a także młoda gwiazda pokera George Clyde-Smith, który na 11 miejscu ukończył turniej PCA Main Event 2013. Wszyscy zostali jednak pokonani przez Polkę – Elżbietę Biessek!

Ellie jak nazywana jest w Anglii nasza rodaczka, regularnie uczestniczy w eventach rozgrywanych na terenie Wielkiej Brytanii i ma wręcz imponujące wyniki. W lutym ubiegłego roku, Ela wygrała side event z wpisowym £150 podczas GPS Birmingham za co otrzymała £4,000, a miesiąc później zasiadła do gry przy stole finałowym turnieju GPS Londyn, który ostatecznie ukończyła na miejscu siódmym za co otrzymała £9,280. Do tej pory jej największym sukcesem była wygrana w wysokości €13,170 za zajęcie trzeciego miejsca podczas Grosvenor UK Poker Tour, ale teraz najlepszym wynikiem w karierze jest wygrana £38,750, dzięki wygranej w turnieju GPS Newcastle. To jednak nie jedyny sukces naszej rodaczki, Ellie została też pierwszą kobietą, która sięgnęła po tytuł mistrzyni GPS.

pl.pokernews.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.