Polki Mistrzyniami Europy!

Polski duet Katarzyna Wesołowska – Oliwia Czupryńska (obie Nosan Galeria Echo Kielce) pokonał w finale Drużynowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Luksemburgu zawodniczki z Norwegii po dramatycznych karnych 5-4 i wywalczył złoty medal.


Po dwóch indywidualnych pojedynkach był remis 1-1. Kasia Wesołowska przegrała z mistrzynią Europy Line Kjorsvik 2-7. Natomiast Oliwia Czupryńska pokonała Ine Helvik 6-2. Do rozstrzygnięcia potrzebne były więc rzuty karne. Podstawową serię wspaniale zaczęły nasze reprezentantki, które prowadziły już 3-1.

Jednak pomyłki w dwóch kolejnych podejściach i bezbłędna gra rywalek doprowadziły do remisu 3-3. Doszło więc do pojedynczej „wymiany ciosów”. Pierwszy bezbłędny był duet Kasia – Line. Drugą serię rozpoczęła Oliwia, która bezbłędnie wykonała swój strzał. Jej rywalka Ine pomyliła się co dało nam zwycięstwo i tytuł MISTRZYŃ EUROPY! OGROMNE BRAWA!

W drodze do złota POLSKA pokonała kolejno:

POLSKA – BUŁGARIA 2-0
POLSKA – AUSTRIA 0-2
POLSKA – HOLANDIA 2-0
POLSKA – ROSJA 2-0
POLSKA – NORWEGIA 1-1 (5-4 w „rzutach karnych”)

To pierwszy złoty medal dla Polski w kategorii kobiet. Nasze zawodniczki miały na swym koncie już srebro i brąz wywalczone kolejno dwa i trzy lata temu. Teraz po raz pierwszy sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy. Blisko podium była nasza męska drużyna. W walce o medal Polacy przegrali 1:2 z reprezentacją Finlandii. Blisko medalu byli również Konrad Piekarski i Tomasz Kapłan, którzy kolejno w odmiany 14/1 i 8-bil zajmowali 5 miejsce.

Pełne informacje z mistrzostw na stronie Polskiego Związku Bilardowego – PZBIl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.