Połowa Brazylijczyków jest odpowiedzialna podczas obstawiania

Nowe badanie przeprowadzone przez Playtech, wiodącą firmę technologiczną w branży gier, promowane we współpracy z platformą badawczą Toluna, wykazało, że 46% Brazylijczyków uważa się za odpowiedzialnych hazardzistów, jeśli chodzi o zakłady online – segment, który coraz bardziej zbliża się do regulacji, którego projekt ustawy jest rozpatrywany przez Senat Federalny i może zostać przyjęty jeszcze w tym roku, zaraz po wyborach.

Firma Playtech przygotowała nową edycję swojego raportu na temat odpowiedzialnej gry w Ameryce Łacińskiej, aby ocenić obecny krajobraz zakładów online, taki jak związek między rozrywką a interakcją graczy, zaufanie konsumentów do regulacji rynku i samoregulacji oraz jak te spostrzeżenia przekładają się na większą zaangażowanie i bezpieczeństwo graczy w regionie.

W internetowym raporcie przeprowadzono wywiady z 2500 osobami w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej – Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii i Peru. Jego celem była ocena tego, co mieszkańcy poszczególnych regionów rozumieją jako odpowiedzialny hazard i jak identyfikują się jako hazardziści: odpowiedzialni lub nieodpowiedzialni.

Według ankiety, 46% Brazylijczyków określa się jako odpowiedzialny hazardzista, ponieważ robią to tylko jako formę rozrywki, podczas gdy 45% uważa, że ​​są odpowiedzialni, ponieważ hazard nie wpływa bezpośrednio na ich codzienne życie. Z drugiej strony 4% uważa, że ​​ich nawyki związane z hazardem mogą stać się problematyczne, 3% nie wie, czym jest odpowiedzialny hazard, 1% jest przekonanych, że ich zachowanie związane z hazardem jest ryzykowne, a 1% nie może powiedzieć, jak się identyfikuje.

Na pytanie, czy obstawiali zakłady online w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, 60% odpowiedziało, że tak – wzrost o 4% w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w poprzednim roku, pokazującym niewielki wzrost liczby obstawiających w kraju.

Wśród Brazylijczyków, którzy niedawno obstawiali zakłady, 60% uważa, że ​​odpowiedzialny hazard to ten, który odbywa się tylko na legalnych stronach bukmacherskich, 43% uważa, że ​​odpowiedzialny hazard powinien być zabawą niezależnie od uzyskanych wyników, 35% uważa, że ​​odpowiedzialny hazard nie wywołuje niepokoju, 33% uważa, że ​​hazard jest odpowiedzialny, gdy hazard nie jest powtarzany w celu odzyskania strat finansowych, 32% uważa, że ​​hazard jest odpowiedzialny, jeśli jest uprawiany przez ograniczony czas, 27% twierdzi, że ten rodzaj hazardu nie powinien być formą utrzymania, 13% uważa Odpowiedzialne obstawianie nie powinno obejmować kwot, których gracze nie mogą zapłacić, a tylko 3% jest niepewnych.

Przy krajowym rynku zakładów, który w 2023 r. może przesunąć się o 10 miliardów BRL, konieczne jest zapewnienie mechanizmów ochrony zagrożonych graczy i zachęcania do bardziej odpowiedzialnych zachowań w grach, z naciskiem na rozrywkę. „Dane z tej ankiety podkreślają znaczenie wdrożenia środków ochrony graczy, a także skupienie się na odpowiedzialnej grze w całej branży, gdy zmierzamy w kierunku uregulowanego środowiska w Brazylii”, cytuje Francesco Rodano, Chief Policy Officer z Playtech.

„Obecnie branża musi położyć większy nacisk na bezpieczniejsze angażowanie graczy i analizę danych, aby wspierać i chronić nowych klientów online oraz zapewnić zrównoważony wzrost na nowo regulowanym rynku. Playtech zobowiązuje się do rozwiązania problemów podkreślonych w tym ważnym badaniu, zapewniając wyższy poziom zaangażowania graczy dzięki bezpieczniejszym narzędziom do grania i analizy danych i doświadczeń w celu wspierania i ochrony nowych klientów online, każdego, kto ma podatność na zagrożenia lub zachowanie. wysokie ryzyko.”

O Playtech
Założona w 1999 roku, z akcjami premium notowanymi na głównym rynku Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, Playtech jest liderem rynku w sektorze gier i transakcji finansowych i zatrudnia 6400 pracowników w 24 krajach. Playtech to wiodąca firma technologiczna w branży gier, oferująca oparte na analizie biznesowej oprogramowanie, usługi, treści i technologię do gier w najpopularniejszych branżach produktów, w tym kasynie, kasynie na żywo, zakładach sportowych, grach sportowych, bingo i pokerze. Jest pionierem technologii gier wielokanałowych dzięki zintegrowanej technologii platformy Playtech ONE. Playtech ONE oferuje specjalistyczną wiedzę marketingową opartą na danych, funkcjonalność jednego portfela, rozwiązania CRM i odpowiedzialne gry na jednej platformie w pionach produktowych, detalicznych i internetowych.

Na podstawie igamingbrasil.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.