Polscy programiści fundamentem lidera rynku online bettingu

polscy programiści

Polska staje się centrum technologicznym brytyjskiego giganta William Hill. Ten zainwestował w rozwój krakowskiego oddziału, który planuje zatrudnić 100 osób gotowych na nowe wyzwania. A tych nie brakuje, bo rynek zakładów sportowych online ciągle potrzebuje ciekawych rozwiązań.

Kraków okazał się najlepszym miejscem dla giganta z branży online bettingu. William Hill zainwestował w krakowski oddział, który od lat tworzy platformy do gier kasynowych i systemy do zakładów sportowych używanych przez miliony użytkowników. W stolicy małopolski brytyjski gigant zobaczył szansę na szybszy rozwój swojej firmy. Do tego potrzebuje talentów, którzy podejmą się nowych wyzwań.

Grand Parade to polsko-brytyjska firma, która od 2007 roku dostarcza rozwiązania dla branży zakładów online. W ciągu ostatnich lat jej zespół rozrósł się do 200 osób, pracujących w biurach w Londynie, Krakowie i w Poznaniu. Dynamika rozwoju branży sprawiła, że polsko-brytyjską firmą zainteresował się gigant branży zakładów bukmacherskich.

W sierpniu ubiegłego roku William Hill przejął Grand Parade za 13,6 mln funtów. Celem akwizycji było wchłonięcie dużego zespołu specjalistów, którzy wsparliby działania William Hill. Branża zakładów bukmacherskich online do nudnych nie należy, czego dowodem są coraz to większe wyzwania. I nie mówimy tu tylko o zmieniających się regulacjach prawnych.

500 zakładów na sekundę

Online betting i gaming to branża w 100% zorientowana na konsumenta, co oznacza, że nieustannie trzeba dopasowywać się do jego potrzeb i zmian na rynku. – Pod względem technologii mierzymy się więc z wyzwaniami dwojakiego rodzaju: po pierwsze to wyzwania związane ze skalą, na której operujemy – mówi Kamil Stanuch, Dyrektor Operacyjny w Grand Parade.

By zobrazować pierwsze wyzwanie z jakimi borykają się firmy z tej branży, Sławek Zając, Dyrektor Techniczny w Grand Parade podaje kilka przykładowych danych. – W czasie zaledwie jednej sekundy procesujemy ponad 500 zakładów, których stawki potrafią zmieniać się nawet 5 milionów razy dziennie, co powoduje, że operujemy na wolumenie rzędu setek terabajtów danych dziennie – opowiada.

Więcej czytaj na: e-playbet.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.