Polska notyfikuje rozporządzenia do ustawy hazardowej

Polska

Po podpisaniu przez prezydenta ustawy o grach hazardowych (czytaj: „Prezydent podpisał ustawę hazardową”) można by się spodziewać, że przepisy zaczną obowiązywać niezwłocznie.

Jednakże w ustawie znalazł się zapis, że przepisy wejdą w Zycie dopiero 1 kwietnia 2017. Dlaczego? Ano dlatego, że tuż przed nowym rokiem Ministerstwo Finansów wysłało do Komisji Europejskiej w celu notyfikacji pakiet trzech rozporządzeń uszczegóławiających zapisy ustawy o grach hazardowych.

Okres standstill, czyli wstrzymania przed wprowadzeniem w życie tych przepisów kończy się w dniu 31 marca 2017 roku. Oczywiście o ile nie będzie uwag, które by wydłużyły ten czas.

Są to kolejno:

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie warunków badania, rejestracji i eksploatacji urządzeń losujących, urządzeń do gier i automatów do gier. Projekt do przeczytania TUTAJ.

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sposobu oraz zakresu archiwizacji danych związanych z urządzanymi grami hazardowymi przez sieć Internet. Projekt do przeczytania TUTAJ.

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia i działania teleinformatycznego systemu rejestrującego dane dotyczące prawidłowości przeprowadzania gier na automatach do gier w salonach gier na automatach. Projekt do przeczytania TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *