Pomorze: KAS zabezpieczyła 139 nielegalnych automatów do gier

automaty do gier

Funkcjonariusze KAS weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tys. zł. 27 osób zostało zatrzymanych.

Zabezpieczono także 48 kontenerów, w których funkcjonowały nielegalne salony gier – przekazała rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.

To była wspólna akcja pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej, łódzkiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w woj. pomorskim. Skontrolowano jednocześnie 35 punktów, w których działały salony gier. W efekcie zabezpieczono 139 automatów oraz 180 tys. zł.

„27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier” – zaznaczyła rzecznik KAS.

Właścicielom automatów oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą kary grzywny i pozbawienia wolności. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Nadrzędnym celem prowadzonej od kilku lat akcji Ministerstwa Finansów jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

Źródło: portalsamorządowy.pl

O Autorze

2 thoughts on “Pomorze: KAS zabezpieczyła 139 nielegalnych automatów do gier

    1. no niby pozamiatane, a prawda jest taka, że w ich miejsce powstaną kolejne punkty. a z tego co mi wiadomo ze ściąganiem kasy to straszna lipa. firmy – krzaki

      smutne to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.