Ponad 7600 uczniów z Podkarpacia wzięło udział w zajęciach w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Akcje
Adam Brzozowski 12:54 17/08/2024

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2024

Ponad 7,6 tys. uczniów z 137 szkół uczestniczyło w lekcjach prowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) i pracowników z podkarpackiej KAS w trakcie roku szkolnego 2023/2024. Odbyło się to w ramach kolejnej edycji kampanii edukacyjnej o nielegalnym hazardzie „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, która trwa od 2018 roku i poświęcona jest zagrożeniom związanym z hazardem.

Zainteresowanie projektem edukacyjnym było bardzo duże. Szkoły zainteresowane współpracą i organizacją spotkań z przedstawicielami KAS w województwie podkarpackim zgłaszały się drogą elektroniczną. Zespół trenerów podkarpackiej KAS, prowadząc zajęcia z młodzieżą edukował, ale i ostrzegał przed niebezpieczeństwem, jakie wiąże się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych.

W trakcie minionego roku szkolnego do końca czerwca 2024 r. zrealizowano 165 spotkań w 137 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia w roku szkolnym 2023/2024 prowadzone były przez funkcjonariuszy SCS i pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w szkołach na terenie całego województwa.

126 lekcji dotyczących zagrożeń związanych z hazardem odbyło się w szkołach podstawowych.

To tutaj ponad 4,8 tys. uczniów poszerzyło swoją wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i związane z nim uzależnienie. W szkołach średnich i zasadniczych przeprowadzono 39 lekcji, w których uczestniczyło ponad 2,8 tys. osób.

Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!

Ogólnopolska akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, prowadzona jest od 2018 r. i skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem kampanii jest podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i związane z nim uzależnienie.

W roku szkolnym 2023/2024 eksperci KAS skupiali się na niezwykle groźnych hazardowych elementach ukrytych w grach komputerowych. Akcja zwracała także uwagę na konsekwencje prawne, jakie wiążą się z udziałem w nielegalnym urządzaniu i prowadzeniu gier hazardowych.

źródło/zdjęcia: Podlaska KAS

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL