Popularność gier hazardowych

Artykuły Odpowiedzialna gra
MDM 01/09/2021

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2022

Brytyjska firma, przeprowadziła ankietę na temat przeszkód, które powstrzymują ludzi przed uprawianiem hazardu online. Wyniki dają wgląd w postawy i zwyczaje tych, którzy uprawiają hazard i tych, którzy są jego przeciwnikami.

Na początku tego roku YouGov, brytyjska firma zajmująca się badaniem rynku i analizą danych, przeprowadziła ankietę na temat przeszkód, które powstrzymują ludzi przed uprawianiem hazardu online. Wyniki dają wgląd w postawy i zwyczaje tych, którzy uprawiają hazard i tych, którzy go nie uprawiają.

W swoim najnowszym felietonie dla Yogonet, konsultant branży e-gamingowej analizuje wyniki ankiety dotyczącej przeszkód, które powstrzymują ludzi przed uprawianiem hazardu online. 48% respondentów stwierdziło, że nie ufa stronom hazardowym, a 11% uważa hazard za niemoralny. 10% potencjalnych graczy stwierdziło, że nie ufa operatorom lub firmom przetwarzającym dane ich kart kredytowych.

Podczas, gdy wyniki badania są specyficzne dla brytyjskiej publiczności, można założyć, że mogą one odzwierciedlać postawy w innych krajach. Co więcej, niektóre pomysły na pokonanie tych barier mogą być skutecznie wdrożone w każdej jurysdykcji.

Strony hazardowe

Na pytanie, dlaczego respondenci nie grali w ciągu ostatniego roku, 48% odpowiedziało, że nie ufają stronom hazardowym. Mówiąc dokładniej, 27% stwierdziło, że nie mają szans na wygraną, a 21% odpowiedziało, że nie sądzi, aby mogło coś wygrać.

Faktem jest, że w grach hazardowych, szanse są ułożone na korzyść platformy. Każde kasyno online ma jednak pewne zasady, które dają graczom szansę na wygraną i to dużą. Podstawowym zabezpieczeniem są generatory liczb losowych lub algorytmy, które można uznać za sprawiedliwe. Każdy szanujący się organ licencyjny będzie wymagał, aby jeden z nich został wprowadzony w momencie uruchomienia platformy hazardowej.

RNG to system, w którym liczby są generowane losowo. Liczby te są sekwencyjne i nie powinny być możliwe do przewidzenia przez przypadek. Są one wykorzystywane we wszystkich grach losowych online i oznaczają, że gracz ma uczciwą szansę na wygraną, w oparciu o parametry prawne kursów. Organy licencyjne wymagają, aby te RNG były certyfikowane przez stronę trzecią. Mogą również przeprowadzać wyrywkowe kontrole na miejscu, aby upewnić się, że są one uczciwe.

Prawdopodobnie uczciwy jest algorytm, który może być analizowany przez zewnętrzną stronę trzecią oraz przez gracza w celu zapewnienia, że gry, zakłady i wyniki związane z ich działalnością są uczciwe. Wyniki algorytmu są rejestrowane na blockchainie, co oznacza, że są niezmienne i nie można nimi manipulować.

Jeśli gracze rozumieją, że uczciwość strony jest zarządzana przez taką technologię, certyfikowana i nadzorowana, prawdopodobnie będą bardziej pewni siebie. Powinni również grać tylko w licencjonowanych witrynach, gdzie jest jasne, że używany jest RNG lub inny uczciwy system.

Czy hazard jest niemoralny?

Kwestia tego, czy hazard jest niemoralny, jest duża i kontrowersyjna. 11% respondentów stwierdziło, że jest on niemoralny, ale tylko 8% odpowiedziało, że jest on sprzeczny z ich przekonaniami. Oznacza to, że spora część uważa, że nie jest to moralne, opierając się na opinii, a nie na kwestiach kulturowych czy religijnych.

Licencjonowane strony muszą nie tylko zapewnić, że gry są uczciwe, ale muszą również dbać o swoich graczy. Wiele jurysdykcji wymaga od operatorów posiadania kompleksowej polityki odpowiedzialnego hazardu. Obejmuje to zapewnienie, że osoby poniżej 18 roku życia nie korzystają z witryny w celu uprawiania hazardu. Inni są zobowiązani do wdrożenia polityki samowykluczenia i podjęcia kroków w celu zapobiegania problemom hazardowym.

Ostrzeżenia, zakazy i limity, właściwe wprowadzenie na stronę, monitorowanie aktywności, etyczna reklama oraz wyświetlanie lub udostępnianie danych organizacji zajmujących się uzależnieniami od hazardu to tylko niektóre ze sposobów, w jakie operatorzy mogą działać etycznie.

Ryzyko uzależnienia

Około 10% respondentów stwierdziło, że obawia się, że może wydawać za dużo. Kolejne 9% obawiało się, że może się uzależnić, a 5% stwierdziło, że sobie nie ufa. Są to uzasadnione obawy graczy, ale istnieją sposoby, aby im pomóc.

Niedawno w Wielkiej Brytanii zakazano płacenia kartami kredytowymi za gry hazardowe. Podobne plany są opracowywane w innych jurysdykcjach, a niektórzy operatorzy już podjęli inicjatywę, aby nie zezwalać na płatności kartami kredytowymi. Jest to sposób, aby zadbać o graczy, przywrócić zaufanie i zwiększyć wiarygodność operatora.

Dodatkowo, dostarczanie informacji o problemach z hazardem, jak uzyskać pomoc, oraz zapewnienie systemu ostrzegania o depozytach i zakładach, może pomóc graczom być bardziej pewnymi bezpieczeństwa.

Oszałamiająca liczba 32% respondentów stwierdziła, że nie ma żadnego konkretnego powodu, dla którego nie gra w Internecie. Oznacza to, że około jedna trzecia respondentów jest w zasadzie neutralna i nie ma żadnych negatywnych opinii.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL