Posłowie pokerzyści chcą grać!

Ostatnia aktualizacja: 27 września 2013

Artur Górczyński z Ruchu Palikota, Jan Tomaszewski z PiS, Jagna Marczułajtis z PO i sześciu innych posłów chce walczyć o zalegalizowanie pokera w Polsce. Powołali specjalny sejmowy zespół i planują organizację… turnieju.

 

Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera właśnie dostał od marszałka Sejmu zgodę na działalność. Wcześniej, gdy miał nosić nazwę Zespołu Miłośników Pokera, Ewa Kopacz odmówiła takiej zgody.

Dziś o depenalizację pokera chcą zawalczyć posłowie: Artur Górczyński (RP), Jan Tomaszewski (PiS), Michał Pacholski (RP), Marek Stolarski (RP), Artur Dębski (RP), Dariusz Dziadzio (Inicjatywa Dialogu), Małgorzata Marcinkiewicz (RP), Adam Kępiński (RP) i Jagna Marczułajtis-Walczak (PO).

Wszystko dlatego, że od początku 2010 roku gra w pokera jest w Polsce zakazana na mocy ustawy hazardowej uchwalonej błyskawicznie przez Sejm po wybuchu tzw. afery hazardowej. Poker został w niej zrównany z innymi grami losowymi, a to oznacza, że można w niego grać jedynie w kasynach i to po wcześniejszym otrzymaniu zgodny od Ministerstwa Finansów.

Czytaj całość na: wiadomosci.dziennik.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL