Prace nad ustawą hazardową musiały zostać przedłużone

Komisja Europejska

Malta zgłosiła tzw. opinię szczegółową do polskiego projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych w ramach procesu notyfikacji tego projektu przez Komisję Europejską – poinformowało PAP Ministerstwo Finansów.

W związku z tym termin zawieszenia prac legislacyjnych nad tym projektem został przesunięty na 30 listopada br. – dodał resort. Pierwotnie termin ten został wyznaczony na 31 października br.

Jak poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Finansów „projekt ustawy nowelizującej ustawę o grach hazardowych został przekazany Komisji Europejskiej w ramach procedury notyfikacyjnej w dniu 29.07.2016, a koniec terminu zawieszenia prac legislacyjnych (tzw. okres standstill) został ustalony przez Komisję Europejską na dzień 31.10.2016 r.”

W związku ze zgłoszeniem tzw. opinii szczegółowej przez Maltę, termin ten został wydłużony o kolejny miesiąc, do dnia 30.11.2016 r. W chwili obecnej przygotowywana jest odpowiedź na tzw. opinię szczegółową Malty i uwagi Komisji Europejskiej

— informuje MF.

Więcej czytaj na: e-play.eu

4 komentarze(y) w “Prace nad ustawą hazardową musiały zostać przedłużone

  1. Spoko jak by nie Malta to kolejny bubel by obowiązywał w PL jak ten z 2009 roku gdzie każdy pozwany gracz mógł się odwołać do UE i sądy musiały dawać wyroki uniewinniajace. Ustawa jest napisana fatalnie z wieloma absurdami choćby możliwość reklamy zagranicznych bukmacherów i jednocześnie zakaz gry u nich. Chęć zgarnięcia rynku hazardowego wykluczając i zamykając drogę zagranicznym firmom pod pretekstem ochrony gracza i jednoczesne reklamowanie i zachęcanie obywateli do hazardu u ” legalnych operatorów ” to kolejny absurd , nie na tym to polega nieprawdaż? Albo ustawa jasno coś określa albo masło maślane dla sztuki i jedziemy dalej na tym gow … nie . Ogólnie ustawa powinna być napisana od podstaw jeszcze raz na nowo gdyż wprowadzenie licznych poprawek spowoduje w niej zapisy które wzajemnie będą się wykluczać i nadal nic to nie zmieni. Rynek PL powinien być otwarty na zagraniczne firmy z uczciwym podatkiem a nie zlodziejskim i czerpać korzyści finansowe z hazardu i dać dostęp obywatelom do ciekawej oferty zagranicznych firm i szansę na uzyskanie wygranych a nie promować gry i kiepskie oferty w których z góry jesteśmy skazani na porażkę min. STS i tym podobne firmy które wygodnie zwalają 12 procent podatku na gracza i skazują go już na starcie na przegrywanie pieniędzy. Tak wysoki podatek nie ma prawa bytu w bukmacherce gdyż zabija idee stawiania zakładów bukmacherskich , bez tego podatku nieliczni są w stanie uzyskiwać regularne wygrane a z tym podatkiem staje się to całkowicie niemożliwe.

  2. Jan, jakim niby sprzętem? Malta ma większość udziału na polskim rynku bukmacherskim i dlatego tak łatwo nie odpuści, nie myśl że tu chodzi o twoje automaty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *