Pracownik ukarany grzywną za naruszenie przepisów reklamowych

Cbet

Litewski sąd nakazał pracownikowi internetowego operatora gier hazardowych Cbet zapłacenie grzywny w wysokości 1500 EUR po tym, jak stwierdzono, że naruszył krajowe przepisy dotyczące reklamy hazardu.

Pracownik, o którym mowa, został oskarżony o zamieszczenie reklamy, która zawierała więcej treści, niż jest to dozwolone przepisami.

Od 1 listopada 2019 r. reklamy hazardu na Litwie ograniczają się tylko do pokazywania nazwy, znaków towarowych i rodzajów gier hazardowych oferowanych przez operatora. Zabrania się umieszczania w reklamach jakichkolwiek dodatkowych treści pisemnych, wizualnych lub dźwiękowych.

Sąd uznał, że reklamy Cbet zawierały dodatkowe treści, gdy były wyświetlane w kanałach telewizyjnych TV3, Lietuvos Ryto TV i BTV, w tym wizerunek aktora Mindaugasa Papinigisa i szereg niezarejestrowanych znaków towarowych.

W swoim orzeczeniu sąd stwierdził, że umowa między operatorem a reklamobiorcami zawierała klauzulę jedynie o promowaniu marki operatora, ale nie miało to odzwierciedlenia w ostatecznej formie reklamy.

Sąd zauważył również, że krajowy organ nadzorczy ds. gier hazardowych poinformował wszystkich licencjonowanych operatorów o zmianach, gdy weszły w życie w zeszłym roku, w związku z czym pracownicy powinni byli wiedzieć o możliwości naruszenia przepisów.

Ponadto sąd stwierdził, że od decyzji nie przysługuje odwołanie.

Orzeczenie zapadło po przeprowadzeniu badania na zlecenie Urzędu Nadzoru Hazardu, które wykazało, że większość Litwinów popiera zakaz reklamowania produktów związanych z hazardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *