Pranie pieniędzy w pokerze online to mit

Poker
Marek 26/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2013

W każdym kraju, który rozważa uregulowanie sfery gier online, kładzie się dłuży nacisk na problem prania pieniędzy. Przeciwnicy legalizacji pokera online, używają tego argumentu w każdej swojej wypowiedzi i na każdym spotkaniu z przedstawicielami branży.

Do niedawna politycy, a także urzędy zajmujące się rozrywką w internecie, stawiały ten argument jako kluczowy i tym samym zamykali usta zwolennikom legalizacji. Jednak ostatnie wydarzenia pokazują, że poker online wcale nie stwarza ryzyka prania brudnych pieniędzy tak jak wskazują to przeciwnicy.

W połowie marca odbyło się nadzwyczajne posiedzenie w Brukseli, w której omówiono kwestię regulacji pokera online. W owym „warsztacie” udział wzięli przedstawiciele krajowych organów regulacyjnych, naukowcy oraz przedstawiciele branży gamingowej wraz z członkami Parlamentu Europejskiego i eurokraci. Szczegółowe sprawozdanie z tego posiedzenia zostało opublikowane przez gaminglaw.eu.

Spotkanie odbyło się pod nazwą „Poker Online- Potrzeba europejskich standardów bezpieczeństwa?” W przemówieniu otwierającym spotkanie, organizator Jürgen Creutzmann – eurodeputowany i kluczowy członek komitetu regulacyjnego gier – sugeruje, że szczególne wymogi regulacyjne dotyczące pokera zostały spełnione tylko powierzchownie. Podobnie jak krajowi przedstawiciele rządów, stwierdził też, że sprawa prania brudnych pieniędzy została zaniedbana.

Dr Friedrich Schneidet, ekspert od szarej strefy, a także profesor ekonomi na Johannes-Kepler-Universität w Linz, podsumował natomiast wyniki swoich szeroko zakrojonych badań nad występowaniem zjawiska prania brudnych pieniędzy na stronach nielicencjonowanych. W dość obszernym przemówieniu, doktor powiedział: „Pranie brudnych pieniędzy przez strony pokerowe online jest nieopłacalne”. W swojej wypowiedzi podkreślił również, że nawet jeżeli wszystkie pieniądze wykorzystywane do gry w pokera online, byłyby tam w celu prania brudnych pieniędzy, to całkowita skala byłaby nieatrakcyjna dla przestępców w porównaniu z innymi obszarami gospodarczymi.

czytaj dalej na pl.pokernews.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL