Prawie 1/3 rynku loterii na Malcie to nielegalne transakcje gotówkowe

Malta Gaming Authority

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2023

Lokalne media donoszą, że nielegalne loterie kradną blisko jedną trzecią sprzedaży loterii narodowej na Malcie.

MaltaToday donosi, że obecni operatorzy nielegalnej loterii odziedziczyli operację lub jej część po Theumie, który otrzymał prezydenckie ułaskawienie, aby zeznawać przeciwko domniemanemu mózgowi zabójstwa dziennikarki Daphne Caruany Galizii w listopadzie 2019 r.

„Szacujemy, że 30% z ponad 30 milionów euro, które co roku są rozgrywane na legalnym rynku loterii, może zostać zagrane w nielegalnym lotto”, powiedziało jedno ze źródeł MaltaToday.

Theuma był pod okiem śledczych zajmujących się przestępstwami finansowymi w tym samym roku, kiedy podczas nalotu na jego majątek znaleziono – według niektórych doniesień prasowych – ponad 2 miliony euro w gotówce.

Równoległe lotto jest powiązane z Narodową Loterią Malty. Gracze obstawiają te same liczby i wygrywają w zależności od liczb wylosowanych w oficjalnej grze.

„Głównych operatorów tego nielegalnego lotto jest kilku, ale każdy z nich ma swój zakątek wyspy lub„ dzielnice ”, które znajdują się pod ich kontrolą, a ich „biegacze” zbierają numery w wiejskich barach i domach”, powiedziało jedno ze źródeł, dodając że wielu operatorów miało powiązania z budownictwem i rynkiem nieruchomości.

„Wszyscy mają legalne interesy – są dobrze znani w mieście, mogą być szanowanymi typami, którzy zostają przyłapani na lokalnych politykach podczas wiejskiej festy. Ale budownictwo jest dla nich ważne, ponieważ jest to świat, w którym stale stosuje się transakcje gotówkowe. A przy ilości gotówki, którą zbierają co miesiąc… cóż, trzeba to jakoś oczyścić, aw niektórych przypadkach przekazać na cele charytatywne, jeśli to zwiększa ich szacunek.

 

Narodowa loteria Malty

W lipcu ubiegłego roku Malta Gaming Authority (MGA) wydała nową dziesięcioletnią licencję dla maltańskiej loterii narodowej. Regulator udzielił licencji spółce National Lottery PLC należącej do IZI Group, która zastąpiła Maltco Lotteries Limited jako operatora loterii.

Nowy operator uzyskał wyłączne prawa po opublikowaniu przez rządową Jednostkę Prywatyzacyjną Zapytania ofertowego w lipcu ubiegłego roku. Umowa koncesyjna została podpisana przez Ministerstwo Gospodarki, Funduszy Europejskich i Ziemi w marcu 2022 roku.

Po raz pierwszy od 18 lat loteria jest obsługiwana przez firmę będącą w całości własnością maltańską. Była to druga próba zdobycia licencji przez Grupę IZI po tym, jak brała ona udział w ostatniej licytacji w 2012 roku, ale przegrała z Maltco Lotteries. Należące do Intralot, Associated Supplies Limited i The Players Group (24 procent), Maltco Lotteries prowadzi Malta National Lottery od czasu jej prywatyzacji w 2003 roku, ale nie brała udziału w ostatnim przetargu.

 

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL