Prawomocne wyroki w sprawie morderstwa w salonie gier

Skorupa

Sąd Apelacyjny w Szczecinie utrzymał w mocy wyrok w sprawie zabójstwa Krzysztofa S. Prokuratura żądała po 25 lat za zabójstwo. Sąd uznał, że tylko jedna osoba winna jest zabójstwa i to w zamiarze ewentualnym. Dlatego Michał W. został skazany na 12 lat więzienia, a Tomasz K. na 6 lat więzienia za udział w pobiciu.

Pierwszy wyrok zapadł w styczniu 2019 r. Wczoraj sąd apelacyjny go w dużej mierze podtrzymał.

12 lutego 2016 r. przy ulicy Goleniowskiej w Szczecinie Krzysztof S. został pobity i dostał cios maczetą. Próbował jeszcze uciekać na komisariat w Dąbiu, ale reanimacja się nie powiodła. Proces oskarżonych zaczął się w październiku 2017 r. Dwie osoby miały zarzut zabójstwa: to Tomasz K. oraz Michał W.

Nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Pierwszy z nich miał być liderem grupy, która „robiła”w hazardzie. Michał W. jako jedyny z tej grupki na wyższe wykształcenie, na utrzymaniu dwie córki. Nie był do tej pory karany. Obu pogrążał trzeci z oskarżonych, Paweł K., kuzyn Tomasza K. Ma zarzut udziału w pobiciu Krzysztofa S., ale nie zabójstwa. Twierdził, że Tomasz K. zmuszał go do przestępczej działalności.

Konflikt ze „Skorupą” miał dotyczyć wpływów z hazardu. Tomasz K. chciał od niego pieniędzy. Pojawia się też wątek urządzenia, które miało nabijać punkty w maszynie.

Według wersji Pawła K. w czterech wsiedli do czarnego bmw i 12 lutego 2016 r. pojechali pod salon gier przy ulicy Goleniowskiej. Tam mieli porozmawiać z Krzysztofem S. i jego bratem o rozliczeniach z hazardu.

Zamiast rozmowy była jatka.Napastnicy w kominiarkach i rękawiczkach używali pałek teleskopowych oraz meczety. Bójka z wewnątrz lokalu przeniosła się na zewnątrz. Tu Tomasz K. oraz Michał W. mieli pobić boksera pałką i maczeta. Cios maczeta w głowę miał zadać Michał W.I to on ostatecznie został skazany za zabójstwo.

Całość czytaj na: gs24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *