Precedens w lidze NBA

Na specjalnej konferencji prasowej komisarz Adam Silver przedstawił nowego sponsora koszykarskiej ligi NBA. To firma „MGM Resorts International”, czyli jeden z największych bukmacherów w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy taki przypadek w zawodowych ligach w USA.

Przez wiele lat największe ligi w Stanach Zjednoczonych unikały firm bukmacherskich. Umowa z MGM Resorts International została zawarta na trzy lata (ma być warta 25 milionów dolarów). MGM nie będzie mogło przeprowadzać transmisji ze spotkań ligi na swojej aplikacji. Nie będzie również możliwości obstawiania zakładów w trakcie meczów.

Bukmacher wynegocjował jednak inne korzystne warunki. Firma otrzyma dostęp do oficjalnego logo, nazwy, wizerunku i skrótów spotkań, których będzie mogła używać w swoich zakładach sportowych czy kasynach.

Kluczowa dla NBA okazała się decyzja Sądu Najwyższego, który w maju podjął decyzję, że na temat legalizacji zakładów sportowych i hazardu decydować będą władze poszczególnych stanów. Najnowsza ustawa jest zdecydowanie łagodniejsza niż poprzednia, która kategorycznie zabraniała takich umów partnerskich.

Wspomniana firma jest już sponsorem tytularnym Ligi Letniej w Las Vegas i właścicielem zespołu kobiecej ligi w NBA, Las Vegas Aces.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.