Prezes Totalizatora odwołany

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2012

W środę 23 maja ze stanowiska Prezesa Zarządu Totalizatora Sportowego został odwołany Sławomir Dudziński.

 

 

Obecnie Zarząd tworzą: Piotr Kamiński, Członek Zarządu TS odpowiedzialny za finanse, zastępujący Prezesa Zarządu, Wojciech Szpil – Członek Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, Grzegorz Sołtysiński – Członek Zarządu wybrany przez pracowników.

„Puls Biznesu” pisze, że oficjalną przyczyną dymisji Sławomira Dudzińskiego był między innymi brak wizji rozwoju spółki i koncepcji dalszego wzrostu jej przychodów

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos jako inne powody wymienia też niesatysfakcjonującą współpracę z radą nadzorczą firmy.

„Puls Biznesu” zwraca uwagę, że do odwołania dochodzi po ogłoszeniu, że w I kwartale Totalizator miał aż 929 milionów złotych dochodów. Z kolei w ubiegłym roku na gry liczbowe i loterie Polacy wydali prawie 3 miliardy złotych – o 10 procent więcej niż rok wcześniej. Odwołany prezes tłumaczył ten wzrost podwyżką cen zakładów Lotto i wprowadzeniem loterii Kaskada, która przyniosła ponad 100 milionów złotych zysku.

Zdaniem „Pulsu Biznesu”, Ministerstwo Skarbu prawdopodobnie przychyliło się do stanowiska ekspertów rynku hazardu, którzy zwracali uwagę na małą ilość „szóstek” w Lotto. To powoduje częste kumulacje, co skokowo zwiększa przychody firmy. Wskazują też, że wyniki z 2011 roku są gorsze niż w 2009 i 2008 roku, gdy Sławomir Dudziński objął swoje stanowisko.

W tym tygodniu rada nadzorcza Totalizatora ma ogłosić konkurs na nowego prezesa. Tymczasowo tę funkcję przejął dotychczasowy wiceprezes Piotr Kamiński. Na razie nie wiadomo czy weźmie udział w konkursie.

 

O Autorze

4 odpowiedzi do “Prezes Totalizatora odwołany

  1. Teraz czekamy na video loterię , którą już dawno przygotował G-tech!!! ( terminale stoją w magazynach + systemy ).Zastanawiam się czy dopuszczą firmy Polskie i Polskich operatorów?
    Czy Donek odda wszystko Amerykańcom , tak jak oddali offset za F-16????????????????????
    Skoro tak , to Polskie firmy muszą wprowadzić internet na dużą skalę aby wyrównać proporcje
    rynkowe w zamian za obiecany offset i wizy dla Polaków,etc. etc.

  2. No Panowie Bracia, teraz czekajcie na zmiane prawa. Ta luka w polityce Totalizatora musi sie wypelnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL