Proces o hazard. Zeznawało czterech oskarżonych

Gry hazardowe
Bartosz 19/02/2016

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2016

Zdaniem śledczych w Lubaczowie działały miejsca, w których organizowano nielegalne gry hazardowe na automatach.

Proces w tej sprawie, przed Sądem Okręgowym w Przemyślu, miał się rozpocząć jeszcze w ub. roku. Nie mógł, gdyż pomimo wyznaczenia terminów rozpraw, brakowało któregoś z oskarżonych lub obrońców. Wreszcie wczoraj udało się ruszyć, pomimo nieobecności czterech oskarżonych.

Według prokuratury oskarżeni zajmowali się nielegalnym hazardem. W Lubaczowie miało funkcjonować kilka lokali z nielegalnymi automatami do gier o tzw. niskich wygranych. Zdaniem śledczych, wstęp był tylko dla zaufanych osób. Dalsze śledztwo wykazało, że niektórzy członkowie grupy zajmowali się również handlem znacznymi ilościami narkotyków.

Łącznie aktem oskarżenia objętych zostało 14 osób, spośród nich w obecnie toczącej się przed sądem sprawie występuje osiem osób. Podczas wczorajszej rozprawy sąd przesłuchał czterech oskarżonych mężczyzn. Dwóch, którzy są oskarżeni o urządzanie nielegalnego hazardu, jednego o wręczenie łapówki strażnikowi oraz jednego, któremu śledczy zarzucają udział w obrocie narkotykami. Mężczyźni nie przyznają się do winy, odmówili składania wyjaśnień przed sądem. Prowadzący rozprawę sędzia Andrzej Sierpiński odczytał im te, które złożyli w prokuraturze. Oskarżeni podtrzymali je.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL