Prognoza na 2020 r. dotycząca sytuacji na rynku gier hazardowych w Polsce

Pozytywne dla Polski prognozy niezależnej spółki badającej światowe rynki gier hazardowych H2 Cambling Capital (H2GC) dotyczące wielkości tego rynku, definiowanego jako wartość przychodów z tych gier pomniejszonych o wypłacone wygrane. W Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej w ostatnich kilku miesiącach obserwowany jest trend aktywizacji graczy online.

Prognoza zmniejszenia polskiego rynku hazardowego (-9,5%) jest ponad dwukrotnie mniejsza od tej przestawionej łącznie dla UE (-19,6%). Główny wpływ na relatywnie lepszą sytuację w Polsce ma rozwój nowych obszarów gier hazardowych, czyli eKasyna i salonów gier na automatach.

W zakresie eKasyna wzrost dla Polski prognozowany jest na poziomie 96,7% wobec 9,2% łącznie dla UE. Jest to wynikiem dalszego rozwoju działalności www.totalcasino.pl i pozyskiwania nowych graczy, czego efektem jest kontynuacja zmniejszania szarej strefy w tym obszarze (w Polsce spadek 25% wobec wzrostu w UE w 2,3%). W sektorze gier na automatach dla Polski prognozowany jest ponad 41,4% wzrost wobec spadku o 28,7% w UE, co należy wiązać z trwającą budową sieci salonów gier na automatach, których na koniec marca działało już 239, z czego 36 otwartych zostało w pierwszym kwartale br.

Poniższa tabela przedstawia prognozy zmian tak określonego przychodu w 2020 r. w stosunku do stanu w 2019 r. dla Unii Europejskiej (UE 27, bez UK) i Polski. Dane z 11 czerwca 2020 r.
Prognozy zmian określonego przychodu w 2020 r. w stosunku do stanu w 2019 r. dla Unii Europejskiej i Polski. Dane z 11 czerwca 2020 r.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *