Projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych

Stowarzyszenie Wolny Poker wspólnie z posłami Twojego Ruchu przedstawiło w Sejmie projekt zmian w ustawie hazardowej dotyczący regulacji gry w pokera.

„Na fali wielkiego zainteresowania pokerem w ostatnich dniach, postanowiliśmy przedstawić przygotowany przez nas projekt zmian, które mają zmienić sytuację pokera w Polsce na lepsze. Nasze główne założenia dotyczą pokerrómów, legalizacji online (podatek płaci organizator), zezwolenie na reklamę i sponsoring.”

Projekt ten dotyczy umożliwienia organizowania gier w pokera poza kasynami, w tym w klubach pokerowych i w internecie.

KONFERENCJA PRASOWA

Projekt dostępny na stronie Sejmu: PROJEKT

Źródło i więcej: wolnypoker.org

O Autorze

11 thoughts on “Projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych

 1. operator z mazowsza jeżeli ustawa posiada wymagalność Notyfikowania jej , to nie istotne czy zmianie ulega ustawa w całości czy tylko jeden artykuł tej że ustawy, a nawet tylko jego część , to wówczas podlega obowiązkowi notyfikacji.
  Pozdrawiam

 2. Nie mam wiedzy jak wygląda sprawa notyfikacji w przypadku gdy jest zmieniana tylko część zapisów ustawy. Kolejną sprawą jest fakt iż 19 stycznia upłynął termin jaki dostała Polska od KE na dostosowanie ustawy do wymogów prawa unijnego, jeżeli tego nie uczyni grożą jej dzienne kary finansowe. Wydarzenia ostatnich tygodni sugerują że coś jest szykowane i to z pewnością na naszą niekorzyść. Całe medialne zamieszanie wokoło Trynkiewicza, teraz 15 mln. dolarów, zamieszanie wokoło służby zdrowia.
  Zawsze jest tak że jak ma się coś znaczącego zdarzyć tworzy się zasłonę dymną dla odwrócenia uwagi od rzeczy istotnych. Pamiętajmy że podobno prace nad nową ustawą hazardową podobno cały czas się toczą tylko objęte są jakąś tarczą antykorupcyjną cokolwiek to znaczy.

 3. operator z mazowsza przecież zaproponowany projekt nowelizacji ustawy , wprowadza liftingowe zmiany na korzyść pokera , w tym momencie wychodzi szydło z wora że posłowie Palikota, na mój gust przytulili co nieco i na szybko wysmażyli lifta , ale nikt z nich nie zadał sobie trudu żeby zapoznać się z prawem unijnym, w efekcie czego lift ustawy jest tak samo niezgodny z prawem unijnym jak i panująca ustawa. Bełkot obecnej ustawy czy też zliftingowanej nowelizacji , jako jednolite ciało prawne nie ma najmniejszych szans na otrzymanie notyfikacji , o czym zresztą rządzący wiedzą i nie podejmą się u schyłku swoich rządów na jaką kol wiek zmianę, tym bardziej że w chwili obecnej nie ma chętnego do wypłacenia premii, no i co mają się z tym babrać za darmo ???
  Pozdrawiam

 4. To prawda i teraz jeszcze nowelizacja bubla tylko w części. Jednym słowem ktoś swój prywatny interes załatwia jak zawsze a reszta go nie interesuje

 5. Panowie i panie o czym mowa ?
  Przecież Brydż jest legalną grą w karty, w której również dużą rolę odgrywają umiejętności, a pomimo tego występuje w tej grze element losowy, no i najważniejsze jest to GRA , a jak w każdą grę można grać na pieniądze czy dowolne fanty, które będą wygraną rzeczową . Niestety faktem jest że panująca nam ustawa hazardowa to bubel farsa i szydzenie z obywateli .
  Pozdrawiam

 6. A Pańka wczoraj w programie Po prostu, z rozbrajającą szczerością stwierdził grając przykładowe rozdanie z redaktorem Sekielskim, że cytuję „a teraz element losowy zdecyduje o dalszym przebiegu gry”, więc sory, ale ja to rozumiem w następujący sposób: aby panowie posłowie zdołali zalegalizować pokera jako grę umiejętności musieliby zmienić lub unicestwić definicję elementu losowego w ustawie o grach hazardowych. Co za tym idzie nawet jak nie pochylą się nad drażliwym tematem automatów do gier to otworzą istną puszkę Pandory nowych możliwości… Wyobraźny sobie np automaty zręcznościowe ze znajomością epromu(talia kart), reszta zależy od umiejętności gracza-pamięć, żaden sąd nie skarze takiego automatu. To pewnie pierwszy pomysł jaki wpadł mi do głowy, a możliwości byłyby ogromne, więc z niecierplowością będę się przyglądać nowym rozwiązaniom w dziedzinie hazardu, bo ta zabawa w kotka i myszkę nie skończy się doputy politycy nie zdejmą z siebie odium stresu i podejdą do tematu rzeczowo i właściwie tj pisząc nową ustawę dopuszczającą hazard we wszelakiej formie nakładając oczywiście takie podatki, żeby działalnoś owa przynosiła możliwy zysk.

 7. Witam po przerwie
  Ciekawa rzecz, nowelizacja ustawy tylko w części dotyczącej pokera….
  Czemu nie całość ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.