Projekty nowej ustawy hazardowej niewiele zmienią na wyścigach konnych

Bukmacherzy
Bartosz 09/06/2016

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2016

Projekt nowej ustawy hazardowej autorstwa partii Polska Razem przewiduje m. in. liberalizację prawa dotyczącego rozgrywek pokerowych. W interesującej tygodnik PASSA kwestii wyścigów konnych nowelizacja niewiele zmienia.

Hazard zawsze istniał, istnieje i będzie istnieć – mówi dla PAP ekonomista dr Martin Dahl. – Albo państwo będzie kontrolowało tę sferę i na niej zarabiało, albo będą to robić inne grupy, także grupy przestępcze. Lepiej więc, by państwo miało wpływ na obszar, którego roczny obrót szacuje się na kilka miliardów złotych. Jest to tak zwana oczywista oczywistość, a mimo to od 2009 r. państwo tolerowało szarą strefę na rynku hazardowym, tracąc przez to gigantyczne sumy pieniędzy. W projekcie PR zwraca uwagę ważny zapis o możliwości promowania bukmacherki, o ile reklama nie będzie skierowana do dzieci i nie będzie zachęcać do nadmiernego zawierania zakładów. Reklamowe spoty mogłyby być emitowane w telewizji i radiu po godzinie 20. Nie ma natomiast słowa o reklamie w Internecie.

Nowa ustawa hazardowa autorstwa PR zakłada wpłacanie przez przedsiębiorców organizujących zakłady wzajemne zabezpieczeń – na grę w pokera w wysokości 100 tys. złotych; na bukmacherkę i gry karciane przez Internet – 480 tysięcy. Zmienić miałyby się też zasady opodatkowania. W przypadku bukmacherów podstawą opodatkowania ma być suma wpłaconych stawek pomniejszona o sumę wypłaconych wygranych. Stawka miałaby wynosić 2,5 proc. dla zakładów sportowych związanych ze współzawodnictwem zwierząt. Tym samym w kwestii wyścigów konnych nic by się nie zmieniło.

Więcej czytaj na: e-play.eu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL