Prokurator, celnik – dwa bratanki

Automaty
Bartosz 07/10/2013

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2013

Przedstawiamy Państwu wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy uchylający postanowienie Prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Krakowie poprzez bezprawne zatrzymanie automatów.

Sprawa dotyczy niewykonalności decyzji o cofnięciu zezwolenia na urządzanie gier na automatach o niskich wygranych wydanej w pierwszej instancji. Po cofnięciu zezwolenia przez 2,5 roku Urząd Celny dokonywał szeregu pozytywnych kontroli w punkcie gier a Dyrektor Izby Celnej wielokrotnie dokonywał zmian w rzeczonym zezwoleniu. Po tym czasie funkcjonariusze celni po prostu przyszli i zatrzymali automaty…

Zwracamy uwagę na zacytowany w uzasadnieniu skandaliczny argument podniesiony przez Prokuratora: „…odmienna interpretacja jest powszechnie przyjęta w pracach Urzędu Celnego i Izby Celnej, a czynności podjęte wobec pokrzywdzonej (…) sp. z o.o. były podjęte na tej samej zasadzie w stosunku do innych podmiotów i zgodne były z wytycznymi Szefa Służby Celnej (sic!).”

PEŁNA TREŚĆ POSTANOWIENIA W ZAŁĄCZNIKU NA DOLE
                                                                          
                                                                          

O Autorze

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kolo

08/10/2013

Brak słów

lolo

09/10/2013

Rączka rączkę myje. Tak było i tak jest. Urzędnik za nic nie odpowiada. Prokurator ma immunitet. Policjant jest zawsze niewinny a ksiądz może gwałcić dzieci bo to wina rodziny i samego dziecka. Właśnie się zrzygałem na klawiaturę.
E-PLAY.PL