Promatic Games z licencją B2B online od ONJN w Rumunii

Inwestycje i umowy Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 19/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2024

Promatic Group, polska firma z sektora GameTech, dostawca gier slotowych online pod marką Promatic Games, otrzymała prestiżową licencję klasy 2 (B2B) od rumuńskiego regulatora rynku gier i zakładów, Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc (ONJN).

Licencja ta upoważnia firmę do produkcji i dystrybucji oprogramowania do gier losowych online na strategicznie ważnym rynku rumuńskim, uznawanym za jeden z najbardziej konkurencyjnych na świecie. Jest to druga licencja uzyskana przez Promatic w Rumunii, po licencji B2B klasy 2 na dostawę urządzeń i gier do salonów gier zdobytej w 2021 roku.

– Uzyskanie licencji klasy 2 od ONJN w segmencie iGamingu jest dla nas bardzo ważnym osiągnięciem. Stanowi to potwierdzenie rzetelności oraz solidności nas jako dostawcy gier online. Jest to również krok milowy, który umożliwia firmie rozwój na dynamicznie rosnącym rynku rumuńskim. Otwiera też drzwi do naszych planów wejścia na rynki międzynarodowe, w szczególności w Europie Środkowej – mówi Maciej Makuszewski, Szef iGamingu w Promatic. 

Pozyskanie licencji klasy 2 na konkurencyjnym rynku rumuńskim stanowi oficjalną przepustkę dla dostawców do świadczenia usług na rzecz operatorów (posiadaczy licencji klasy 1) na tym rynku. Licencja ta uznawana jest także przez innych regulatorów, w tym Malta Gaming Authority, ze względu na proces due diligence, który muszą przejść firmy aplikujące o jej uzyskanie. Każdy potencjalny licencjobiorca przechodzi bardzo dokładny proces KYC, pod kątem głównych interesariuszy oraz sprawdzenia praw do dystrybucji oferowanego oprogramowania.

– Dodatkowo, w maju 2024 odnowiliśmy certyfikat dla naszego generatora liczb losowych. Nowy certyfikat został wydany przez renomowane laboratorium GLI, potwierdzające zgodność z wymogami Malta Gaming Authority (MGA). Odnowienie certyfikatu potwierdza, że klienci mogą mieć pełne zaufanie do losowości i uczciwości wyników oferowanych gier. To kolejny krok w kierunku szerokiego wejścia na rynki międzynarodowe – mówi Makuszewski.

Posiadanie licencji ONJN podkreśla również zaangażowanie Promatic Group w przestrzeganie najwyższych standardów branżowych, które są nieustannie monitorowane i egzekwowane przez rumuńskiego regulatora. Dzięki temu Promatic umacnia swoją pozycję na rynku jako dostawca spełniający najwyższe, światowe standardy w branży gier online.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL