Proponowany wzrost podatków od hazardu w Czechach

Ministerstwo Finansów ogłosiło plany podniesienia podatków od hazardu w Czechach w celu zwiększenia budżetu publicznego.

Podatki od hazardu w Czechach mogą wkrótce znacznie wzrosnąć. Ministerstwo Finansów ogłosiło w zeszłym tygodniu plany podniesienia podatków od hazardu w kraju, a najbardziej ucierpiałyby loterie, gry na żywo i bingo.

Obecnie wszystkie podatki od hazardu podlegają opodatkowaniu w wysokości 23% przychodów brutto z gier (GGR), z wyjątkiem automatów do gier (35%). Po przejęciu Czechy zwiększyłyby podatek od hazardu do 30% GGR za loterie, gry na żywo i bingo.

Stałe terminowe zakłady bukmacherskie (FOBT) również ucierpiałyby, ale znacznie niższe niż inne formy hazardu. Podatek FOBT wzrósłby z 23% do 25% GGR. Stawka 35% dla automatów do gier pozostałaby taka sama w nowych planach.

Jeśli się powiedzie, proponowana poprawka wejdzie w życie w styczniu 2020 r.

Proponowana zmiana ustawy o podatku od gier hazardowych dzieli stawkę podatku od hazardu na trzy poziomy. Jest to zgodne ze szkodliwością indywidualnego hazardu w taki sam sposób, jak rządowy projekt ustawy o podatku od gier hazardowych z 2015 r.
– czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *