Przebieg debaty bukmacherskiej

Okiem eksperta
Bartosz 29/01/2014

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2014

Blokowanie stron internetowych nielegalnych zakładów bukmacherskich jako pierwszy ruch i wyodrębnienie regulacji dotyczących tej branży z ustawy o grach hazardowych jako drugi ruch pozwolą na powrót strumienia środków finansowych od sponsorów do polskiego sportu, uważają uczestnicy debaty eksperckiej zorganizowanej przez agencję ISBnews.

 

Oznaczałoby to korzyści finansowe w postaci m.in. zwiększonych wpływów do budżetu państwa z podatków (nawet po postulowanym obniżeniu stawki – dzięki efektowi skali) oraz z tytułu oszczędności, wynikających z poprawy stanu zdrowia społeczeństwa.

Po tzw. aferze hazardowej znowelizowano w 2011 r. ustawę o grach hazardowych, m.in. podnosząc podatek od tego typu działalności do 12% z 10%, wprowadzając zakaz reklamy oraz wymogi dotyczące szczegółowych danych pobieranych od osób rejestrujących się jako klienci m.in. zakładów bukmacherskich. W efekcie ogromna część branży przeniosła się poza Polskę, aby nie podlegać nowemu prawu, natomiast wciąż obsługuje setki tysięcy klientów z naszego kraju.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL