Przegrywają walkę z hazardem

Automaty
Bartosz 07/06/2016

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2016

Instytucje państwowe i społeczeństwo przegrywają walkę z salonami gier, które powstają jak grzyby po deszczu. – Te wszystkie budki są nielegalne – informuje Izba Celna. Jednak prawo jest dziurawe.

Od pewnego czasu w Oleśnicy można zauważyć pewien trend. Znikają rodzime przedsiębiorstwa, które mieściły się w budkach i niewielkich lokalach. Chodzi szczególnie o kioski z prasą i warzywniaki.

W ich miejsce jak grzyby po deszczu powstają salony gier, które są zdecydowanie bardziej opłacalne. Wystarczy, że pojawi się firma, która zaoferuje stały przychód właścicielowi lokalu. W ostatnim czasie niemal przy każdej większej ulicy w Oleśnicy można spotkać budki z „jednorękimi bandytami”. Jak informuje Izba Celna we Wrocławiu, tylko jedno z takich urządzeń może dawać zysk rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Automat zawsze jest zaprogramowany tak, aby wygrać określoną kwotę, a dopiero potem może komuś cokolwiek wydać w razie wygranej – wyjaśnia portalowi MojaOlesnica.pl mechanizm działania pracownik jednego z kasyn w Polsce. Według niego, gracz ma lepsze szanse przy starciu z żywymi przeciwnikami, a nie z maszyną.

W ostatnim czasie w tzw. salonach gier w powiecie doszło do różnych zdarzeń kryminalnych. Rok temu pracownica jednego z takich punktów zgłosiła na policji, że została brutalnie zgwałcona. Problemem są też osoby, które tracą pieniądze, a potem chcą je odzyskać w nielegalny sposób.

Jak mówi komendant powiatowy policji Robert Wodejko, to Izba Celna ma instrumenty prawne, aby przeciwdziałać nielegalnemu hazardowi. – Dopóki nie zmieni się prawo oraz przepisy o tak zwanych automatach niskich wygranych, to nie widzę możliwości przeciwdziałania – mówi.

Arkadiusz Barędziak, rzecznik prasowy Izby Celnej we Wrocławiu ostrzega, że wszystkie aktualnie działające salony gier, poza kasynami, są nielegalne. – Wszystkie pozwolenia wygasły z końcem ubiegłego roku. Gry hazardowe można uprawiać tylko w salonach gier. Są tylko cztery takie na terenie Dolnego Śląska – informuje.

Kilkudziesięciu celników zostało oddelegowanych do walki z nielegalnym hazardem. Aktualnie cztery magazyny są zapełnione po brzegi zarekwirowanymi automatami.

Całość czytaj na: mojaolesnica.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nestor

13:23
11/06/2016

Cześć. Moje pytanie jest zapewne standardowe i nieraz się pewnie pojawiało. Wynajmuję lokal dla firmy X która ustawiła w moim lokalu automaty. Trwa to chyba z półtora roku. Raz już miałem wezwanie do UC - skończyło się (chyba) na tym, że dałem im umowę wynajęcia tegoż lokalu. UC poinformował mnie, że ich działalność nielegalna i że grozą z tego tytułu kary, nawet mi. Firma ta jednak zapewnia mnie cały czas, że jestem w 100% bezpieczny. Na dowód pokazują mi wygrane sprawy i zapewniają, że ich prawnicy są przekonani że wszystkim właścicielom lokalu nic nie grozi. Ponoć mają setki takich lokali i zadnemu włos z głowy nie spadł. Jak jest na prawdę? Czy warto ryzykować dalej dla paru groszy z najmu?
E-PLAY.PL