Przejęli nielegalne automaty do gier

Sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych przejęła policja. Właścicielowi grozi do 3 lat więzienia i kilkaset tysięcy złotych grzywny.

W sąsiednim powiecie makowskim policja została wezwana na interwencję do jednej z kamienic, gdzie doszło do zakłócania porządku. Na miejscu stróże prawa nie zastali już awanturującego się mężczyzny, jednak ich uwagę zwrócił znajdujący się w budynku nielegalny punkt gier. W środków ujawniono i zabezpieczono 6 automatów do gier i około 14 tysięcy złotych w gotówce.

„Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami” – wyjaśnia policja.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grozi kara w wysokości nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych grozi również do 3 lat pozbawienia wolności.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.