Przesunięto datę utworzenia nowego irlandzkiego regulatora

Irlandia

Nowy regulator gier hazardowych w Irlandii miał zostać utworzony w tym roku na mocy ustawy o grach i loteriach (nowelizacja) z 2019 r., która weszła w życie w grudniu ubiegłego roku.

Minister sprawiedliwości Helen McEntee potwierdziła, że utworzenie nowego regulatora gier hazardowych w Irlandii nastąpi najpóźniej do 2021 roku.

Minister stanu David Stanton powiedział wcześniej, że nowy organ powinien zostać utworzony do końca tego roku.

Jednak zapytana o to, czy departament sprawiedliwości rozpoczął prace nad jego utworzeniem, McEntee powiedziała, że nie będzie przedstawiać propozycji powołania organu regulacyjnego do przyszłego roku.

W pisemnej odpowiedzi, McEntee powiedziała: Program dla rządu zawiera wyraźne zobowiązanie do ustanowienia organu regulacyjnego ds. hazardu skoncentrowanego na bezpieczeństwie publicznym i zdrowiu, obejmującym hazard online i „na żywo” oraz uprawnienia do regulowania reklam, witryn hazardowych i aplikacji. Obecnie w moim dziale trwają prace nad opracowaniem przepisów zapewniających niezbędne nowoczesne licencje i przepisy regulacyjne dla irlandzkiego przemysłu hazardowego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przedstawię rządowi propozycje w tym zakresie. Biorąc pod uwagę wielkość, złożoność i rozwój technologiczny nowoczesnej branży gier hazardowych oraz uwzględniając obecne przestarzałe i złożone ustalenia, ważne będzie, aby organ regulacyjny miał solidne podstawy i miał odpowiednie zasoby do wykonania tego ważnego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *