Przewodniczący IO w Londynie poprowadzi ofertę loterii Sazka

National Lottery

Sazka wyznaczył Sir Keitha Millsa na przedstawiciela do ubiegania się o licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii.

Czeski gigant loteryjny, zatrudnił człowieka, który wygrał przetarg na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, do prowadzenia przetargu na kolejną licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii.

Sir Keith Mills kierował kampanią Londyn 2012 i był zastępcą przewodniczącego Londyńskiego Komitetu Organizacyjnego. Jest również znany z tego, że założył programy lojalnościowe dla klientów Air Miles i Nectar, a także zorganizował Igrzyska Invictus wraz z księciem Harrym w 2014 roku. Jest także przewodniczącym Królewskiej Fundacji Księcia i Księżnej Cambridge.

Mills powiedział, że brytyjska loteria narodowa musi rosnąć i być zaangażowana, jeśli ma nadal co roku finansować tysiące dobrych celów.

Nasza loteria to skarb narodowy z prawie 26-letnią historią; Jednak czasy zmieniły się niezmiernie od czasu jego pierwszego uruchomienia w 1994 roku. Wyzwaniem jest teraz zapewnienie, aby loteria łączyła się z ludźmi w całym kraju, sprawiając, że była świeża i ekscytująca tak, jak była kiedyś, wprowadzając nowe sposoby, które są istotne dla dzisiejszego i jutrzejszego pokolenia – powiedział Mills.

Sazka, która prowadzi loterie w Czechach, Austrii, Włoszech, Grecji i na Cyprze, wyznaczyła Alastaira Ruxtona, który również pracował przy igrzyskach w Londynie w 2012, na stanowisko dyrektora przetargowego. Największy operator loterii w Europie prawdopodobnie będzie konkurował z obecnym operatorem, Camelotem, który zarządza loterią krajową od jej powstania w 1994 roku, oraz indyjskim Sugal & Damani.

Jak dotąd są to jedyne firmy, które potwierdziły, że wypełniły wstępny kwestionariusz Gambling Commission przed przetargiem. Komisja wystosuje formalne zaproszenia do składania ofert dla stron, które przejdą ten wstępny proces selekcji. Decyzja w sprawie koncesji spodziewana jest we wrześniu 2021 r., a rozpoczęcie koncesji w 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *