Przez pomyłkę wziął udział w innym turnieju pokerowym i wygrał 81 tys. dol.

Poker
Bartosz 17/06/2015

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2015

Christian Pham ma 40 lat i właśnie zwyciężył w jednym z największych turniejów pokerowych na świecie, czyli World Series of Poker. Utrzymuje jednak, że stało się to przez przypadek.

Przypadek czy nie – Pham pokonał w pokerowych zawodach 219 najlepszych graczy na świecie, wygrywając ponad 81 tys. dol., czyli ok. 300 tys. zł.

Jak podaje „The Independent”, Pham jest profesjonalnym pokerzystą. Chciał wziąć udział w turnieju Texas Holdem, ale omyłkowo zapisał się na inne zawody, które odbywały się tego samego dnia. Na łamach serwisu Poker News zwycięzca tłumaczy, że uświadomił sobie swą pomyłkę, gdy zasiadł za stołem i przyjrzał się dokładnie kartom.

– Zorientowałem się, że coś jest nie tak po pierwszym rozdaniu – wyjaśnia. – Powiedziałem: „O mój boże!”. W Minnesocie, skąd pochodzę, nie gramy w tego pokera. To był pierwszy raz, kiedy zasiadłem do tej gry. Ale starałem się uczyć na bieżąco, od ludzi, którzy siedzieli ze mną przy jednym stole.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Julek

12:18
18/06/2015

matoły z wyborczej nie tracą formy... WSOP to nie turniej tylko seria turniejów. W każdym z nich wcale nie zasiadają najlepsi na świecie gracze... itd, itd...
E-PLAY.PL