Przychody kasyn w Makau najniższe od roku

makau

Przychody z hazardu osiągnięte przez kasyna w Makau spadły we wrześniu do najniższego poziomu w ciągu roku, co wskazuje, że napędzająca gospodarkę tej byłej kolonii portugalskiej branża odczuwa problemy ekonomiczne i geopolityczne.

Łączne przychody z gier hazardowych wyniosły 22,1 mld MOP (2,7 mld USD), co w porównaniu z wrześniem 2018 r. jest wartością co prawda o 0,6 proc. wyższą, jednak równocześnie najniższą w ciągu minionych 12 miesięcy, wynika z danych Gaming Inspection & Coordination Bureau. Tymczasem mediana oczekiwań analityków zakładała wzrost przychodów o 1 proc.

Słabe wyniki następują po dwóch miesiącach spadków, co wskazuje, że kasyna pozostają wrażliwe na rosnące wyzwania, w tym wojnę handlową między USA i Chinami, która osłabiła gospodarkę i juana, niepokoje społeczne w Hongkongu i niepewność regulacyjną w stosunku do dużych graczy.

Chociaż wynik był prawie zgodny z prognozami, nie był imponujący, ponieważ kasyna mierzyły się z niską bazą z poprzedniego roku, kiedy to we wrześniu tajfun Mangkhut uderzył w Makau, po raz pierwszy w historii zmuszając do 33-godzinnej przerwy w pracy tej „mekki” hazardu.

Całość czytaj na: pb.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.