Przychody z gier w Hiszpanii spadły o 57% rok do roku

Hiszpania

Przychody z hazardu w Hiszpanii spadły o połowę w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku, wynika z rocznego raportu na temat hazardu opracowanego przez branżowe stowarzyszenie Cejuego z Uniwersytetem Karola III w Madrycie.

Raport pokazuje, że przychody brutto ze wszystkich produktów i kanałów wyniosły 4,35 mld euro w okresie do końca października, co oznacza spadek o 50 procent w porównaniu z tymi samymi dziesięcioma miesiącami w 2019 roku.

Oznacza to zaostrzenie tendencji spadkowej, którą obserwowano już w poprzednich latach, a przychody generowane w 2019 roku spadły o 6 procent w stosunku do danych z poprzedniego roku.

Z przychodów odnotowanych do tej pory w tym roku prywatne firmy wygenerowały 2,45 mld euro, podczas gdy państwowe Organización Nacional de Ciegos Españoles (ONCE) i Sociedad Estatal Loterías y Apuestas del Estado (SELAE) wygenerowały 1,9 mld euro.

W 2019 roku przez cały rok prywatni operatorzy wygenerowali 4,86 mld euro, a państwowi 4,59 mld euro. Gry hazardowe stanowiły 0,8 procent PKB Hiszpanii w 2019 roku, a całkowity dochód wyniósł 10,23 mld euro.

Sektor gier zatrudniał w 2019 roku 84797 osób, w tym 47047 u prywatnych operatorów, 18463 w SELAE i 19287 w ONCE.

Dyrektor generalny Cejuego, Alejandro Landaluce, powiedział: Pomimo faktu, że spadek dochodów z firm zajmujących się grami jest wyższy niż odnotowany w innych sektorach, takich jak moda, samochody czy sprzedaż w sklepach w domach towarowych, udało nam się zmniejszyć tymczasowe zwolnienia lub redukcje etatów do 15% siły roboczej, tak że 85% pracowników sektora pracuje w tej chwili.

Znaczna część spadku przychodów dotknęła sektor detaliczny. Liczby z drugiego kwartału pokazują, że przychody z gier online wzrosły o 17,7% rok do roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *