Przychody z hazardu w Europie spadły o jedną czwartą

Zgodnie z nowymi danymi Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów (EGBA), całkowite przychody z hazardu w Europie w 2020 r. mają spaść o 23 procent w porównaniu z rokiem 2019.

Liczby zestawione z H2 Gambling Capital pokazują skalę wpływu pandemii Covid-19 na przemysł na całym kontynencie. Raport szacuje, że dochody brutto z gier w UE-27 i Wielkiej Brytanii zamkną rok na poziomie 75,9 mld euro, w porównaniu z 98,6 mld euro w 2019 roku.

hazardPrzewiduje się jednak, że przychody z hazardu internetowego zamkną rok o 7% w porównaniu z 2019 r. Przewiduje się, że przychody online osiągną 26,3 mld euro, w porównaniu z 24,5 mld euro w zeszłym roku. Ogólny wzrost przychodów z gier online nastąpił pomimo dużego wpływu na zakłady sportowe online spowodowanego odwołaniem wydarzeń sportowych w drugim kwartale.

Sektor lądowy radził sobie gorzej. Oczekuje się, że przychody spadną o 33 procent do 49,6 mld euro, w porównaniu z 74,1 mld euro GGR w 2019 r., ze względu na wpływ blokady Covid-19 i wyłączenia kasyn, sklepów bukmacherskich i sal gier w całej Europie.

Raport przewiduje, że wzrost hazardu online w Europie będzie utrzymywał się w tym samym tempie przez następne cztery lata i będzie stanowił 33,6 procent wszystkich przychodów z hazardu w Europie do 2025 roku. Oczekuje się, że gra mobilna będzie stanowić 45,6% przychodów brutto z gier online w 2020 r., Do 2022 r. Wyprzedzić komputery stacjonarne i stanowić 58,2% przychodów online do 2025 r.

Maarten Haijer, sekretarz generalny EGBA, powiedział:

„Podobnie jak wiele innych sektorów, europejski sektor gier hazardowych ucierpiał w tym roku z Covid-19, ale trend wzrostowy internetu jest nadal silny. Jest jeszcze dużo miejsca na wzrost na rynkach takich jak Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania, gdzie penetracja online całego rynku gier hazardowych jest nadal stosunkowo niska w porównaniu z innymi krajami europejskimi”.

EGBA opublikowała szczegółowe informacje od swoich członków – bet365, Betsson Group, Entain, Kindred Group i William Hill – w tym dane o klientach, wartości rynkowej, grach, inwestycjach w sport, licencjach i zgodności z przepisami. Jego członkowie mają łącznie 16 milionów klientów online, a GGR online wyniósł 5,6 mld euro.

EGBA potwierdziła, że operatorzy przeprowadzili 1,2 miliona bezpośrednich interwencji u klientów w celu promowania bezpieczniejszego hazardu, o 50% więcej niż w 2019 r., oraz że 63% ich klientów korzystało z co najmniej jednego bezpieczniejszego narzędzia hazardowego.

Operatorzy zainwestowali 340 mln euro w europejski sport poprzez sponsoring (107 mln euro) i prawa do transmisji strumieniowej (233 mln euro), co stanowi wzrost o 56 procent w stosunku do 2019 roku.

EGBA wyraziła poparcie dla propozycji Komisji Europejskiej w sprawie ogólnoeuropejskiej ustawy o usługach cyfrowych, ponieważ nadal naciska na standardowe zabezpieczenia dla klientów gier w całej Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *