Rachunek za krzywdy

Konstytucja III RP z 1997 r. jest zbiorem frazesów i obietnic bez pokrycia. Jedną z nich jest zapis gwarantujący odszkodowanie należne za bezprawne działania władzy.

W rzeczywistości, gdy władza się myli, robi wszystko, aby nie zapłacić za swój błąd lub zapłacić grosze. Biznesmen Roman Kluska za bezprawne zatrzymanie otrzymał 5 tys. zł odszkodowania. Żaden z odpowiedzialnych za to bezprawie urzędników nie poniósł kary. Co więcej, budżet państwa na całej operacji zarobił, bo Kluska, aby nie trafić do aresztu, musiał wpłacić 8 mln zł kaucji, które przez kilka miesięcy na nisko oprocentowanym koncie dało kilkadziesiąt tysięcy złotych odsetek. Cóż więc stoi na przeszkodzie, aby próbować niszczyć przedsiębiorców, skoro nawet w głośnych sprawach winni nadużyć urzędnicy pozostają bezkarni, a Skarb Państwa nie musi płacić odszkodowań?

Wiceminister finansów Jacek Kapica wytoczył działa przeciwko firmom oferującym gry na automatach nazywanych popularnie jednorękimi bandytami. A któż chciałby bronić bandytów? Dlatego minister Kapica publicznie się chwali, że odkąd zaczął walczyć z tą branżą, liczba automatów spadła z 55 tys. do 11,5 tys. Nie podaje, ile osób straciło pracę ani o ile spadły wpływy do budżetu.

Komentarz Jana Pińskiego czytaj na: uwazamrze.pl

O Autorze

2 odpowiedzi do “Rachunek za krzywdy

 1. Zgadzam się z przedmówcą, celników będziemy niedługo pociągać do odpowiedzialności, koniec z bezprawnym działaniem tej zielonej tandety. Do zobaczenia w sądach celniki!!!

 2. Jacek to już twój koniec zarośnięty śmieciu,
  już ci pisałem jakiś czas temu że nasze i tak będzie na wierzchu. Platformie śmierdzą podatki to ich nie dostajecie,
  a plan jaki miałeś runie w gruzach. A podatnicy grzecznie oddadzą nam swoje podatki w postaci odszkodowań,
  przez twoją głupotę.
  Przez długi czas byłeś ponad prawem ale ten czas się kończy.
  A wy drodzy celnicy zastanówcie się że to wy powinniście stosować prawo a nie to co wam mówi ten śmieci, jeżeli nie będziecie stosować prawa was również będziemy rozliczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.