Raciborscy policjanci i celnicy uderzyli w nielegalny hazard

jednoręki bandyta

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z raciborskiej komendy w dniu 21 marca br. skontrolowali kilka salonów gier na terenie Raciborza, pod kątem m. in. ujawnienia nielegalnie funkcjonujących automatów do gier hazardowych.

W jednym z kontrolowanych punktów ujawniono trzy automaty do gier hazardowych, które funkcjonowały wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Raciborza oraz celników z Urzędu Celnego w Rybniku (od 1 marca – jest to delegatura Ślaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach – Red.) były ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej.

Podczas działań stróże prawa skontrolowali lokale, w których znajdowały się automaty do gier. Mundurowi sprawdzali ich pochodzenie i legalność oraz posiadane zezwolenia. W jednym z salonów gier przeprowadzono gry kontrolne, w trakcie których niezbicie wykazano, że w lokalu odbywają się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono w sumie trzy nielegalne urządzenia.

Każdy z automatów został sprawdzony i przewieziony do magazynu.

Organizatorom procederu grozi kara do lat 3 więzienia oraz kara administracyjna w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Raciborzu

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.