Rada Ministrów negatywnie o nowelizacji ustawy hazardowej

Premier Beata Szydło w imieniu Rady Ministrów przekazała Marszałkowi Sejmu stanowisko odnośnie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych.

Projekt ten złożony przez posłów klubu Kukiz`15 zakłada wydłużenie vacatio legis wprowadzonych przepisów ze względu na brak rzetelnych konsultacji społecznych oraz duży zakres zmian, do których muszą dostosować się przedsiębiorcy.

Rząd negatywnie odniósł się do tego projektu podkreślając w uzasadnieniu iż ustawa o grach hazardowych przed wejściem w życie podlegała publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej od dnia 24 maja 2016 roku a także został notyfikowany Komisji Europejskiej, co wiązało się ze wstrzymaniem procedury legislacyjnej do 30 listopada 2016 roku. Jak wiadomo, nie jest to do końca prawdą gdyż w tym okresie skierowano projekt do Sejmu oraz przed zakończeniem okresu standstill odbyło się pierwsze czytanie w Komisji Finansów Publicznych w dniu 14 września 2016 roku.

Rząd podkreśla także, że nie odnotowuje sygnałów z rynku, aby nowe regulacje, w tym wymogi nakładane na przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych były niemożliwe do wdrożenie w określonym pierwotnie terminie.

Podniesiono również iż w związku z tym, że większość przepisów weszła już w życie w dniu 1 kwietnia 2017 roku niezasadna jest zmiana w zakresie opiniowanego projektu z punktu widzenia procedury legislacyjnej.

W związku z tym przypomnę tylko, że projekt wydłużający vacatio legis został złożony w dniu 24 lutego 2017 roku a więc na długo przed wejściem w życie przepisów jednak skierowany do Komisji Finansów do dzisiaj nie doczekał się wejścia pod obrady…

Stanowisko Rady Ministrów:

[pdf-embedder url=”http://e-play.pl/wp-content/uploads/2017/05/1352-s.pdf”]

O Autorze

7 odpowiedzi do “Rada Ministrów negatywnie o nowelizacji ustawy hazardowej

 1. Czy ktoś wie o co chodzi z tymi automatami od tego gościa co ma niby automaty w Nigerii,jego ludzie byli u mnie w lokalu i twierdzą że mają legalne automaty.Jak z tym jest?

  1. Ale co to za automaty?
   Automaty czy jakies komputery/tablety?
   Też miałem od nich propozycje na zestawy PC
   Skąd jesteś?

   1. Chyba chodzi o te tablety z kasynem online. Ogolnie fajna sprawa, ale jest problem z kasą. Jak to wpłacać i wypłacać. I nie wiadomo jak to od lipca bedzie chodzić, blokowanie stron.

 2. Jarema ********** wdałbym się z tobą w merytoryczną dyskusję o złodziejskim 12 % podatku, a przede wszystkim o tym że zarobione pieniądze mogę wydać gdzie sobie chcę (u legalnie działającego na terenie unii, której jesteśmy członkiem) operatora i nie życzę sobie ograniczania.Rozumiesz ? myślę że jednak nie co o czym świadczy twój nieogarnięty komentarz.

 3. Kukiz niech sie nie wychyla bo nie on decyduje. Ustawa hazardowa nikomu nie zagraza. Malo tego. Robi porzadek na polskim rynku bukmacherskim. Ja bym raczej chcial sie dowiedziec kiedy ministerstwo finansow wezmie sie na serio za rejestr stron zakazanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.