Radni głosują za zakazem automatów do gier w Pradze

automaty do gier

Ustawodawcy opowiedzieli się za przyjęciem nowego dekretu, który zakazałby wszystkich elektronicznych i mechanicznych automatów do gier w stolicy Czech.

Dekret zostanie teraz rozpatrzony przez radę miasta. Miasto już dramatycznie zmniejszyło liczbę automatów do gier w ostatnich latach, ale nowy dekret całkowicie by ich zakazał.

Jeśli rada również zagłosuje za, wszystkie legalne automaty do gier i terminale do wideoloterii znikną ze stolicy Czech po zakończeniu obecnego okresu licencjonowania w 2024 r.

Obecni operatorzy, którzy mają licencje na gry, będą mogli je kontynuować do końca przyznanego okresu.

Praska radna Hana Kordová Marvanová przyznała, że dekret spowoduje utratę przez miasto 400 mln CZK (15,1 mln EUR) rocznych wpływów podatkowych, ale powiedziała, że pieniądze z innej części budżetu rady zostaną wykorzystane na uzupełnienie niedoborów na programy sportowe, kulturalne i edukacyjne w dzielnicach miasta.

Powiedziała, że celem było rozwiązanie problemu z hazardem, zauważając, że gry elektroniczne zostały zidentyfikowane jako najbardziej uzależniające formy hazardu.

Poprzednie dekrety wydane w Pradze skróciły czasy i liczbę miejsc, w których można uprawiać hazard.

Obecnie istnieje 101 oficjalnych kasyn, podczas gdy liczba automatów do gier spadła w ciągu ostatnich dziesięciu lat z 15 934 do 3 995.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *