Raport z hazardowego rynku w Danii za Q3 2022

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2022

GGR w duńskim kasynie online wzrósł o 9,7% rok do roku w trzecim kwartale 2022 r., zgodnie z najnowszymi danymi Duńskiego Urzędu ds. Hazardu (DGA).

Kasyna online wygenerowały przychody w wysokości 96,9 mln euro i stanowił około 43% całkowitego GGR z krajowego sektora regulowanego, który wyniósł 227,8 mln euro w trzecim kwartale po niewielkim rocznym wzroście o 1,7%.

Kasyno online było najlepiej zarabiającym produktem w kraju przez cały zeszły rok, generując GGR w 2021 r. w wysokości około 380 mln EUR.

Automaty do gier były jedyną branżą, która odnotowała wzrost w trzecim kwartale, również o 1,7% do 40,1 mln euro. Dane DGA pokazują, że Duńczycy zazwyczaj wydają więcej na automaty do gier w dniu wypłaty, co regularnie skutkuje szczytem kwot postawionych w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca.

Pomimo wzrostu w trzecim kwartale, duńskie wydatki na naziemne automaty  do gier powoli spadają od 2012 r., powiedział DGA, ze względu na wzrost aktywności hazardowej online.

Zakłady sportowe odnotowały bardzo niewielki spadek rok do roku o 0,1% do 77,4 mln euro w trzecim kwartale 2022 r., co stanowi 34% ogólnej sumy.

Gry w kasynach stacjonarnych również spadły o 0,1% do 13,2 mln euro.

„Podstawowym zadaniem Duńskiego Urzędu ds. Hazardu jest monitorowanie rozwoju rynku gier hazardowych” „Pomaga to zapewnić skuteczną kontrolę zgodności operatorów gier hazardowych, co gwarantuje, że hazard w Danii jest uczciwy i odpowiedzialny”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL